Új hozzászólás Aktív témák

  • Skillet

    addikt

    válasz Silentfrog #20938 üzenetére

    elég a külső is? értem. de anno mindenki azt mondta, hogy nincs olyan, hogy túlszűrt víz. nyugodtan hagyjam bent a belsőt is :) ráadásul 3 napja vettem bele motort. adjam el? :D
    marad :)

    a külső szűrő pucolását kb 6 havonta szoktuk megejteni.
    a belsőt gyakrabban. talán havonta. már nem emlékszem. vissza kell még állni rá.
    esőztető van a külsőn, ja, de épp azt beszéltük a többiekkel, hogy talán ki kellene próbálni a lily pipe-ot. :)
    gyárilag az elrendezés úgy van a szűrés irányának megfelelően, hogy az alsóban van szivacs és lávakő. a másodikban csak lávakő és a felsőben pedig csak kerámiagyűrű (talán vmi hobby absorbex) és annak a tetején pedig egy vékony perlon. eddig mindenhol ezt a felállást olvastam, hallottam. először szivacs (itt fennakad, aminek kell), aztán jön a többi.
    amúgy dugig van anyaggal a szűrő. az egyedüli gondolatom az volt, hogy a középsőben a lávakövet lecserélem siporaxra, vagy ilyesmire. a hasznos szűrőtérfogat elvileg 7,5 liter. biztosan. még sosem mértem. akkor kellene a középső tálcába vagy 2 liter siporax.

    kaját nem kapnak sokat. szerintem. nincsen kajamaradék az akiban. amúgy az kb jó, ha heti egy napot (nálunk a vasárnap) koplalnak a halak?

    tápozás még a kérdés. napi vagy heti rendszerességgel menjen. most hetente szoktam tápozni, vízcsere után.
    a kipucoválást megejtem, aztán jöhet bármi más. a talajt átforgassam kicsit porszívóval?

    Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Új hozzászólás Aktív témák