Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    Egy pár külső szűrő adatai,lemért, valós vízmozgatás alapján,tiszta állapotban.

    Fluval 203 7 watt gyári fogyasztás 440 liter vízmozgatás. Mért fogyasztás 5 watt agyontömve szűrőanyaggal 400 liter vízmozgatás

    Serafil 900 20 watt fogyasztás 900 liter vízmozgatás a gyári adat. Mért adat 20 watt fogyasztás 520 liter vízmozgatás. /csak szivacs volt benne az egyik rekeszbe a másik üres volt. /

    Serafil 1300 gyári vízmozgatás 1300liter 20 wattal,a mért vízmozgatás 900liter/h sajnos a fogyasztás nem tudtuk megmérni.

    Atman Cf-1200 gyári fogyasztás 32watt max 1550liter vízmozgatás óránként. Lemért fogyasztás 20 watt 950 liter/h full gyári töltettel.

    Nagyon jó lenne egy blog vagy egy összefoglaló írás,hogy a külső szűrőknek mennyi a valós, mért fogyasztása és a vízmozgatása közepes szűrőanyagtöltettel ,tehát nem megtömve tiszta állapotban. /tehát tiszta csövekkel,tiszta rotorral,és tiszta szivacsokkal/

    Ha valaki veszi a fáradságot és megméri ezeket én szívesen össze gyűjtöm az adatokat és egy blog vagy írás formájában elmentem az adatokat.

    A vízforgatást úgy mértem,hogy az akvárium befolyó ágát kivettem és egy vödörbe az akvárium magasságával megegyező helyre tettem,és megmértem az egy perc alatt a vödörbe kiszívott vízmennyiséget. A kapott számot hatvannal szorozva kijön az egy óra alatt megmozgatott vízmennyiség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák