Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sptkyle

    senior tag

    válasz Rübe #9659 üzenetére

    Senki nem bántott ahogy én visszaolvastam.. de persze ahogy érzed.
    Elhisszük, hogy übermájerkirálygyerek vagy a témában. A gond max azzal van, hogy (rajtad kívül) itt senki nem szokott ezzel felvágni.. sőt, nem csak itt, hanem szerintem általánosságban sehol AS körökben. Ha erre még nem éreztél rá, akkor sajnálom.
    Azzal, hogy azt mondod, hogy "ha már red dotot használsz akkor legyen előtte valami minimális "védelem", legyen plexi, rács" pont azoknak adsz igazat, akik azt mondták, hogy mindenki saját felelősségre használja a dotot. (és hogy ha kilövik, nem illik megfizettetni az illetővel) , és jelen esetben ezekre az emberekre mondtad, hogy "bántanak" most akkor hogy is van ez? :DDD
    30k-s aeggel sztem egy 40-45m reális táv 30 helyett, de erről már volt itt vita, ne menjünk bele. Ezt a mondatodat szimplán nem értettem: "teljesen fölösleges mivel nem visz el odáig, ameddig ellátsz a red dottal"
    Nincs olyan, hogy ameddig ellátsz a dottal :D Max addig látsz el vele, ameddig szabad szemmel. És persze hogy nem visz el addig az aeg. De még a 100k-s m4-se. :D
    Ezek fényében ennek a mondatnak semmi értelme nem volt.
    Vagy most csunyán keversz egy mezei dotot egy scope-al. De akkor viszont megkérdőjelezem a fentebb kiosztott "übermájerkirálygyerek" rangot. Bár természetesen vannak olyan dotok amik nagyítanak is , de alapesetben egy dot 1x-es,:P
    És még azt is el tudom képzelni (mert én már csak ilyen hiszékeny vagyok), hogy igazad van, és AS fegyverre felesleges a dot, akkor viszont én tévedek. (néhány millió sorstársammal, akik szintén használják eme szerkezetet)
    Én például azért használok dotot, mert nekem kényelmesebb, mint a nyílt irányzék.
    És mielőtt megszólsz, nem.. nem bántalak. :)

    "Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

  • stefanitsr

    senior tag

    válasz Rübe #9659 üzenetére

    Red dot lényege nem feltétlen a lőtávban vagy a gazdafegyver árában keresendő, hiszen néhány ritka kivételtől eltekintve nem nagyítja a látott képet.

    Egész egyszerűen nem kell össze rendezned a nézőkét a célgömbbel, és a célponttal, elég a pontot rátenned a célodra, ergo sokkal gyorsabb és magabiztosabb a célzás. Persze embere válogatja kinek mi jön be.

    Egy megfelelően beállított aeg meg elég szépen 30 méter fölé tud lőni. Egy jobb m14-es a dupláját is hatásosan meglövi sorozatban.

    Én a marui M14-esemen egy éles fegyverre való 3-9-es leapers távcsövet használok. Páratlan. A bokrot és a növényzetet pásztázva a rejtőző ellenség részletei is árulkodóak, mert olyan képet ad. A puska 65-70 méterig hatásosan ellő, és még az a gonosz képességed is meglesz egy távcsővel (nem red dot tehát), hogy a lövedék becsapódását, vagy elcsavarodását is biztosan meg tudod állapítani (egy-kétszer játszol így később hiányzik majd !) :D

    RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

  • szbalogh

    őstag

    válasz Rübe #9659 üzenetére

    Nekem azért kell dot, mert nem tudok célozni az AK ironsight-jával.
    Egy iraki katonai vezető nem azért panaszkodott hogy AK-kkal kell harcolniuk M4 ellen hanem azért mert ironsight-al kellett red dot ellen.
    Amúgy teljesen igazad van...védeni kell :R 3500 a sín és 4-5 ezer a dot. Nekem ennyit megér a 20000-es AK-ra. A 320 fps megnövelését első körben lehet hogy egy 1000Ft-os rugó megoldja. De lehet hogy CQB-ra megyek vele :K oda meg elég az is.

    Nick: HE_Storm

Új hozzászólás Aktív témák