Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz #56573440 #29049 üzenetére

    Nem írtam a játékszervezőkről, csak a szabályt kidolgozókról. ;)
    De örülök, hogy belátták, hogy nem feltétlenül életszerű a hop up össze-vissza tekergetése. Ettől függetlenül úgy kell megcsinálni a fegyvert, hogy 0,2 g-mal és nulla hop uppal legyen 400, 600, stb fps alatt, nem beállított hop uppal kell kicentizni. Így nem lesz baj.

    Én sose húztam 400 fps-ig, 390 volt a cél és a minél kisebb szórás. Fociban szokás mondani, hogy a bíró órája a pontos. Általában senki sem hitelesített sebességmérőt használ, így a játékszervezőé a pontos és senkit nem érdekel, hogy másik kronóval/időben/helyszínen más sebességet mért.

    A lövedék tömegének mérésére meg van egyszerű módszer: egy henger 6 mm belsővel, 60 cm hosszú. Ez pont 100 BB, egy hétköznapi digitális konyhai mérleg elég pontosan megméri, hogy az most 20, 23, 25, 30, 36, 40, 43, 45, vagy épp 50 gramm.
    Ilyen hengert csomagoltak régen a replikák mellé is, töltőcső és töltővessző. A tetején pici tölcsér a könnyebb betöltéshez, az alja pedig illeszkedett a tárajakhoz. Bedobáltad a BB-t, rá a tárra és egy tömör műanyag rúddal betoltad a midcap tárba. Még filctollal be is jelöltük, hol van a 34 BB, ha milsim realcappel játszottunk. :)) Azért 34 BB, mert a hop up kamrából kitárazáskor mindig kiesett 4 BB.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák