Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mityku

    aktív tag

    válasz ÁDI #17308 üzenetére

    "A jég kivágná a tartályt (belülről)?" -- milyen jég???
    Nem lesz benne semmilyen jég sem, mert:
    1. nem az Északi/Déli sarkon illetve Szibériában játszol
    2. a folyamatos mozgás végett víznek esélye sincsen megdermedni
    Tehát nem értem problémát. :(((

    Ízesített löttyöket azért nem ajánlanak, mert némelyik tartály hajlamos átvenni a benne hordott ital ízét. Ezért a következő alkalommal illetve még jó ideig, érezheted az elöző innivaló ízét.
    A tisztításról pár szóban, kaphatóak kereskedelmi forgalomban, kimondott tisztító tabletták illetve kefék.
    Pl ilyen:

    [link]
    [link]

    De ezeket nem minden esetben érdemes megvenni. (akinek van rá pénze vegye)
    Én úgy takarítom, hogy minden egyes használat után forró vízzel jól kimosom és hagyom kiszáradni. Nincsen utóíz következő alkalommal.

    "Ez szigetelt valamennyire? Vagy bele lehetne tenni egy kis polifoamot a tartály köré?" - az eredeti Camelbak termék talán, a többi nem hiszem. De tök mindegy, mert akármiben viszed az innivalót, egy idő után átveszi a külső környezet hőjét (kulacs, flakon, ivózsák). Felesleges ezen tökölnöd. Ha játszol, nem azt fogod figyelni, hogy vajon a vízhőmérséklet 12,56 fok, mert a 13 fokosat már nem iszod meg, mert melegnek tartod. Nem kell túlbonyolítani, ahogy a polifoam dolgot sem - nem kell bele.

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • sptkyle

    senior tag

    válasz ÁDI #17308 üzenetére

    Nem pont ilyen... az enyém fekete. :P
    Ahogy a kolléga is mondta, ízesített cuccot inkább ne. A saját életed keserítenéd meg vele. :D Másrészt a szomjújágot legjobban a tiszta víz oltja. ;) Másrészt ez egy viszonylag olcsó termék (az eredetihez képest) , másabb belső zsákkal. Nem tudhatod milyen cukros löttyre hogy reagál. Pl citromsavat nem szereti, a cuccnak azonnal gumiíze lesz benne. (feltételezem oldja valamennyire a tartályt)
    Én pl csak (bubimentes persze) ásványvizet teszek bele. Játék után azonnal kiöntöm a maradékot, kiöblítem, és hagyom kiszáradni. Ez elég neki.

    Nem nagyon szigetel. Ez egy müanyag zacsi egy szövet szatyorban. :D Ha megtöltöd a belső tartály kitölti a külső zsákot. Ha a kettő közé bármit is tennél, az jelentősen redukálná a tárolókapacitást. Mellesleg ha jol sejtem kényelmetlenné is tenné a cucc hordását. A zsák feléd eső részén van egy zseb teljes hosszban (nem jöttem még rá mi célt szolgál), oda ha nagyon szeretnél, tehetsz polifoam-ot, de oda meg nincs értelme.

    De egyetértek mitykuval. Játék közben kevésbé figyeled a víz hőmérsékletét. Csak legyen. :)

    "Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

Új hozzászólás Aktív témák