Új hozzászólás Aktív témák

  • Mcray

    senior tag

    válasz Kobe #3715 üzenetére

    Az X-47( vagy 74) rail egy olyan 3 elemes sínrendszer mint ami a mai modern fegyverek mindegyikén megtalálható pl egy HK 416-417.

    Olyan AK rajongóknak mint nekem akik egyformán rajonganak a nyugati fegyverkiegészítőkért ez egy kuriózum mert egyszerre lehet "öreg" AK-d és modern sínrenszered, ami a személyemnek felér egy vizuális orgazmussal :K

    Mivel szegény ember vízzel főz, így siklott a figyelmem a landarms féle sínre (Hiszen van tactival előagyam, oda már nem kell más) ami a tokfedél felett fut. Elől a hátsó irányzék befogója rögzíti, míg hátra egy hosszabb tuscsavarral NORMÁLISAN rögzíthető. Nem lötyög, igaz nem egy teherviselő elem, amibe érdemes kapaszkodni...

    Már éppen azon voltam hogy berendelem Hong Kongból a sínt kb 15-25 ezer forintért, amikor a Softairen Gabe egy házilag gyártott (Landarms másolat) sínt 1500(!!!) forintért kínált. Lecsaptam rá, NEM BÁNTAM MEG. Hogy miért? Sorolom:

    -Súlyra kb egy harmada a Cyma féle infrabak+oldalsín( Amit belinkeltél Libria) párosnak.
    -Bármilyen FIX vagy EMOD(M4 csöves) tusos AK-val kompatibilis(Ahol ütküzés van reszelővel orvosolható 3 perc alatt)
    -Iszonyat alacsonyan van(Sín végi viszonyítási pont+ elülső irányzékkal lehet célozni)
    -A tokfedél teljes hosszában azt raksz rá amit akarsz
    -Nem üt el a fegyvertől, akármire rakod mert egyformán szép teli fás és teli taktical-ozott AK-n.
    -NEM kell hozzá oldalsó infrabak.

    Az általad linkelt Cyma oldalsín bár jó ( ezt használom a többi AK-mon), de messze nem hozza a fenti paramétereket, mert:

    -zavaróan magas Red Dotnak, viszont ha egy fingnyit magasabb lenne akkor nem is lenne baj mert alatta használható LENNE a nyílt irányzék, így viszont jön az amit utálok hogy lövöm magam előtt a domboldalt mert a red dot képe szerint már rég kidugtam a fegyvert, míg valójában még mindig a gerinc alatt van a cső :( :( :(
    -Tömege nagy és infrabak nélkül nem rögzíthető (Bal-oldalnehéz tőle a fegyver)
    -a rá rögzíthető optika elhelyezése limitált a tokfedél vége föle

    Tehát igenis van létjogosúltsága az AK sínrendszereknek, azoknál akik számára az infrabak+síntartó páros nem 100-as. Vagy szimplán nincs infrabakja (AK 47-korai 74-es típusok, Amerikában gyártott 74-es(103-mas) széria, mint amit most "építek" magamnak)

    És nem, nincs amerikai zászló az ágyam felett, igenis szeretnék egy másik "Afganisztani" AK- 74-et infrabakkal, hogy a "gyűjtemény" teljes legyen :K :K :K

    [ Szerkesztve ]

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

Új hozzászólás Aktív témák