Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz t72killer #83 üzenetére

    > Valahogy még se csukják be a boltot: szépen el vannak tüntetve a milliárdok közép és afeletti vezetői fizukra, ingatlanokra, jópofi "zöld" beruházásokra, istentudja még mire.

    Tehat te ugy gondolod, hogy a penzt feleslegesen elszorjak az alkalmazottaknak, de ezt valahogy a reszvenyesek (+board+etc) nem veszi eszre, pedig konkretan az o zsebukbol veszik ki ezt a penzt. Ok nem veszik eszre belso informaciok alapjan se (pedig milliard euroik mulnak rajta), te pedig igen.

    > Mindenesetre nekem rendkívül különös, hogy a jelenlegi termékárak 60%-ánál se mentek csődbe - akkor most mi is van :F

    Nem tudom, peldaul olyasmik tortentek, minthogy a piaci finanszirozas koltsege tizszeresere dragult, vagy hogy az energia es a nyersanyagkoltsegek tobbszorosere dragultak, es hogy az alkalmazottak meg inflaciokoveto fizetesemelest terveznek. Persze lehet, hogy ez nem szamit.

    (Plusz az autok eleve dragulnak evrol evre, mert tobb a belerakott technologia, dragabb legyartani egy Euro6-os motort, mint egy Euro4-eset, stb.)

    > A könyv szerinti profit nyilván 0 közeli.

    Tehat a PwC meg a hasonlo uber-konyvvizsgalo cegek a nevuket adjak egy vilagszintu csalashoz?

    Tenyleg, engem mindig megerositenek ezek a hozzaszolasok abban, hogy a kapitalizmussal az a baj, hogy nincs belole eleg sok.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák