Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siriusb

    veterán

    válasz cuebler #967 üzenetére

    Nos, sikerült egy könyvelővel beszélnem, megmutattam neki a szerződés idevágó pontját. Azt mondta, szerinte sem kell adót fizetni.
    n+1-edjére is elolvasva a kitöltési útmutatót, arra a következtetésre jutottam, hogy nem kell bevallást sem küldeni, mert:
    "Az előzőekben ismertetett adómentességi szabályok akkor alkalmazhatóak, ha az eladó
    legkésőbb a bevallás benyújtásakor rendelkezik a vevő közjegyző által készített, vagy ügyvéd
    által ellenjegyzett okiratba foglalt nyilatkozatával arról, hogy a termőföld értékesítése az
    adómentesség feltételeinek megfelel. Az okiratnak tartalmaznia kell a vevő természetes
    azonosító adatait és az adóazonosító jelét is. Az eladónak a vevő nyilatkozatát az elévülésig
    meg kell őriznie. A valótlan tartalmú nyilatkozat miatt keletkező adóhiányt a vevőnek kell
    megfizetnie.
    Amennyiben a vevő a nyilatkozatában foglaltakat nem teljesíti, termőföld átruházásából
    származó jövedelemként kell bevallania az átruházásról szóló szerződésben meghatározott
    ellenértéket.
    Abban az esetben, ha Ön az előzőek szerinti feltételeknek megfelelően értékesítette a
    termőföldjét 2016-ban, erről nem kell a bevallásban nyilatkoznia, tehát ha e mellett nincs más
    bevallásadási kötelezettség alá eső jövedelme, nem kell bevallást benyújtania.
    "

    Szóval egy heti kínlódás után rájöttem, hogy nem kell csinálni semmit. :D

Új hozzászólás Aktív témák