Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petkow

    tag

    Sziasztok,

    meg szeretnék valamit oldani, - amiben biztos vagyok, hogy van rá módszer - csak nem tudom, hogy egyáltalán neten milyen címszóval kéne rákeresni.
    Fotóból kreált seamless patternel szeretnék feltölteni egy részt.
    Erre létezik az a kézzel fekvő módszer, hogy veszünk valami képet, pl: [link]
    Ebből egy mintából kreálunk patternt, olyan pluginnel mint pl. az imagesynth 2. És ezzel fillelek, festegetek részeket. Csak ezzel az a gond, hogy én azt is szeretném, hogy a széleken figyelembe vegye a felhalmozott "objektek" határvonalát is, azaz realisztikusan úgy nézzen ki, mintha oda lenne hányva egy csomó levél, szirom, virág, kavics stb. Ha az előbbi módszerrel csinálom, akkor maximum utólag lehet kézzel finomítani a széleket, de ha nagy a kép, akkor elég vesződséges munka.
    Arra gondoltam, hogy kell lenni valami olyan módszernek is, ami random patternt generál festéshez vagy fillhez, amibe előtte be lehet tölteni "darabkákat", - több kivágot levélkét, szirmocskát stb. - és ezzel random teliszórja a területet, esetleg a méretet, rotációt is variálja. De nem tudom hol van ilyen. A scripted pattern fill az elég primitív, nem tud több bemeneti mintát kezelni.
    Szerintetek hogy lehet ezt megoldani egyszerűen?

  • petkow

    tag

    válasz tikshow #22412 üzenetére

    Köszi Fiúk!

    Ezek jók. Eddig én is eljutottam. Csak ott akad el a dolog, hogy ha így generálunk fillt valahova, akkor ugye a selection szélén egy normál határolóvonalunk van. Lehet persze featherezni, de nekem ez se felel meg. Én azt szeretném, hogy a határolóvonal "content-aware" legyen, szóval ha levélkék vannak a patternben, akkor kövesse a levelek szélét, mintha odáig szóródtak volna a levelek, ne pedig végigvágja keresztül-kasul. Ezt ugye kicsit nehezebb dolog megoldani. Kézzel lehetne szépen igazítani a széleket, de jobb lenne valami automatikus megoldás, ami valami más módszer szerint fillezne. Hasonlóan mint az illustratorban a symbol sprayer vagy ilyesmi.

  • petkow

    tag

    válasz BonFire #22414 üzenetére

    Azért mégis PS-el vacakoltam kicsit, és valahogy azért összehoztam, de még sokat lehet finomítani. Ha mást is érdekel, hogy hogy sikerült, azért berakom ide, illetve ha van ötletetek továbbfejlesztésre, kérlek ne habozzatok megírni.
    1. Pattern layerre layer maskal az alap siluettje (ez esetben a TEST felirat).
    2. (Opcionális) Csinálok egy raszteres másolatot a pattern layerről, ezen jobban tudok dolgozni a selectionökkel.
    3. A siluette kijelölést betöltöm a maskról, és a rasteres layeren nyomok egy color ranget a kijelölésre, midtoneokra. Ezután nyomok rá egy selection growt (azthiszem 10-es toleranceal csináltam). Lemenetem a kijelölést.
    4. Betöltöm az eredeti siluettet, nyomok egy néhány pixeles feathert, hozzátöltöm load selection el és add.. al a 3. pontban készített kijelölést.
    5. Egy patternes layer másolatot készítek és oda berakom ezt a kijelölést masknak. Nyomok rá piciny drop shadow layer effectet.

Új hozzászólás Aktív témák