Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz aldebaran #9346 üzenetére

    Én kislány koromban előbb megtanultam kezelni a CorelDraw Penjét, aztán amikor Ps-t tanultam kezdhettem elölről, mert pont ellenkezőleg működik minden benne. Aztán Ps-ben már annyira belejöttem, hogy egy időben állandóan Peneztem. Amikor elkezdtem belekontárkodni az Illustratorba, akkor keservesen vettem tudomásul, hogy itt meg harmadikféleképpen működik. Itt feladtam. Ha penezni kell, Ps-ben csinálom meg, aztán egyszerűen áthúzom a kész pathot Illustratorba.

    Amúgy nem tudom, neked hogy sikerül "sarkosabbra", mint a gyorskijelölő, amikor a pen kimondottan olyan alakzatok rajzolásához ideális, ami hosszú egyenesekből, illetve szabályos ívekből áll. Ecsettel borzalom mondjuk egy kancsó körvonalait lekövetni, vagy akár gyorskijelölővel. Utóbbira még életemben nem szorultam rá. Nálam kinagyolásra lasszó, finomításra gyorsmaszk és ecset, majd ha vannak benne ívek és egyenesek, akkor azt pennel oldom meg. Rengeteg esetben nincs ideális kijelölőeszköz, hanem kombinálni kell egyiket a másikkal.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák