Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz pufancska #7269 üzenetére

    Bár még nem találkoztam senkivel, aki a CS5-öt használná, ha használja, mélyen hallgat róla. Viszont ha ezt a funkciót kivették belőle, az valamennyire érthető. Olyan kicsi az az előnézeti kép, hogy arról nemigen lehet amúgy sem rendesen eligazodni a fontok között.

    Én moziplakátokat szoktam magyarítani, és bizony előfordul, hogy a szöveget át kell lapoznom vagy 400 fonton, mire megtalálom az igazit. Ehhez a művelethez viszont egy ingyenes, instant (kattra induló), portable FontViewert használok több okból is.

    Egyrészt, mert abba bele lehet írni a mintaszöveget akkora méretben, amekkorában akarom. Másrészt, ha a fontlistára vagyok kíváncsi, azt is sokkal nagyobban mutatja, mint a Ps. Harmadsorban mind a Ps, mind az Illustrator hajlamos arra, hogy bizonyos fontok után átugorja a többit, és teljesen más helyen kössön ki a listában. Ez nagyon idegesítő, és babrás.

    Azt tudom neked tanácsolni, hogy használj egy FontViewert az ilyen műveletekre. Sokszorosan megtérül az idő, ha azzal dolgozol.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák