Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter M

    tag

    válasz BonFire #10466 üzenetére

    Néhány dolgon fogtam a fejem:

    Modern Webes trendek:
    Képet tessék már elfelejteni egész sok helyen teljesen ki tudja váltani a CSS3, vagy legalább spriteba tenni. De nem csinálunk 3 képet a gomb állapotairól (nem tudom, h csak példa volt e vagy tényleg komoly)

    pl BONBON

    Igen lehet optimalizálni a png-t, amit a photoshop kiad azt visszafejtve egész érdekes dolgokat látni. Az egész képet menti egy "maskal" tehát ahol átlátszó ott is van képi információ csak a végén ki van maskolva. (smashingen volt egy nagyon jó cikk)

    Optimalizáló eszközök: smushit, punypng

    Ne menjünk el a tény mellett sem, hogy webes munkákra NEM a Photoshop az alkalmas eszköz hanem FireWorks. Igaz láttam már webes komplett tervet illustratorban tehát mindenki úgy bünteti magát ahogy szeretné...

    https://www.behance.net/marosi-peter-k

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz BonFire #10466 üzenetére

    Igen, de mondjuk itt ha van 14 hajforma, azon belül meg 8 hajszín, akkor az tényleg 112 layer, és ez még mindig csak a haj. Szóval mondjuk 3 formát nálam is gyorsan elkészít, de azért 112-t már nem. :) Persze úgy fogom csinálni, hogy először alaposan tesztelem mondjuk összesen 4 layerre, aztán mehet a folyamat, és akár felőlem órákig is elszöszmötölhet. Aztán a végén meg automatizáltan megpróbálom átméreteztetni a képet, de lehet, hogy ez nem jó megoldás... Csak igazából most még mindig nem tudom, hogy mi lenne az optimális megoldás. De lehet, hogy ilyesmit tényleg csak FireWorks-ben érdemes.
    Egyébként akkor úgy érdemes, hogy megváltoztatom a felbontást, de NEM skáláztatom át, igaz? Majd ezek után méreteztetem át optimalizálásnál a megfelelő arányra. (És igen, a 72 dpi bevésve. :P)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz BonFire #10466 üzenetére

    Hali!
    Hadd térjek vissza erre a korábbira:
    "De akkor már megjegyezted, hogy ha képernyőre dolgozunk, akkor mindig 72 dpi a felbontás."
    Olvasgattam a témában, és néhány cikk szerint ez az állítás (képernyőre való melónál mindig 72 dpi legyen) manapság már egyáltalán nem állja meg a helyét, csupán a múlt hagyatéka, stb... Most szándékosan nem linkelek konkrét cikkeket, nehogy az legyen belőle, hogy "de annak a szerzője egy idióta barom" (:D), inkább konkrétan rákérdezek, hogy akkor most mi van? :D
    Homályosítsatok fel plíz, hogy mi az igaz ebből, egyáltalán kinek van igaza? Akkor miért mondjátok még mindig sokan, hogy igenis 72 dpi, mások meg miért mondják, hogy ezt felejtsük már el?

    Előre is köszi a hozzászólóknak! :K

    ===
    (#10551) BonFire :
    "Akkor a homályos képek élesítését és a kis felbontású képek nagyítását miért nem képesek?!"
    Azért, mert azt látták a 24-ben, a CSI-ban, az NCIS-ben, az ABC-ben, meg a CBA-ban, hogy két kattintásra tök simán tudsz éles képet készíteni akár egy szarrá mosódott arcképből is, amit 1 km-ről készítettek. :D

    (#10548) Inv1sus, (#10550) ViZion : ezeken a hsz.-eken olyanokat röhögtem. :DD Tényleg elképesztő, hogy ilyen emberek szabadon mászkálhatnak az utcán. :P

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák