Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Kloden #11565 üzenetére

    Ugye megmondtam, hogy nagy része nincs is kihasználva! :DDD Sosem gondolkodtam még el azon, hogy a Clone panel tulajdonképpen mire is való. Most megtudtam, hogy többek között erre is jó. Bár a bemutatott példa sántít, mert a tükröződést szinte kivétel nélkül Transformmal oldjuk meg. Gyakorlatilag két billentyűkombó lenyomásával (egyik a rétegmásolat, a másik a horizontális tükrözés) már el is készült a tükörkép, nem fogunk a klónozóval pepecselni, hogy ugyanoda lyukadjunk ki.

    A billentyűk meg programozhatók. Ctrl+J a rétegmásolat – ezt érdemes tudni, mert nagyon sokat használjuk. Nálam a tükrözés az F9/Ctrl+F9 billentyűkhöz van rendelve, így egy nyomással az is megtörténik. A gyakori műveleteket meg érdemes leprogramozni, akkor majd megtudod, hogy milyen hatékonyan is lehet dolgozni a Photoshoppal.


    Kloden: "ZBrusht meg melegen ajánlom, nagyon egyszerűen lehet vele komplex testeket készíteni, főleg digitális táblával, gondolom Neked van olyan."

    Még nincs, de jövő hónapban szülinapom, és már be van ígérve. Úgyhogy hamarosan lesz.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák