Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuyarashi

    őstag

    válasz trialboj #2931 üzenetére

    Nincs kavarás itt sem, de értem miért érted félre.
    Jobb felül ki kell választani az "Essentials Classic" munkafelületet (nálad aktuálisan "Optimized") és akkor megjelenik a hiányzó "tulajdonságok" sor. Ezzel maximum kisebb felbontású, HD+ monitorok (≤1600 px széles) esetén van gond, mert ezeknél nem fér ki minden, amit megszoktál. FHD felbontáson és felette már teljes a csapat. Persze még ebben az esetben is oldalra dokkolható minden, de tény, hogy felül jobb.

    A jobb oldali "Properties" panel pedig egy újabb, de igen hasznos panel. Érdemes azt is használni.

    Tehát nyugi, minden ugyanúgy megvan, mint a régi verziókban!

    Engem az zavar jó néhány éve -ezt már itt leírtam máskor is-, hogy nem lehet úgy például objektum méretet változtatni, hogy kijelölés után csak rákattintok a fenti sorban a "W" (Width) 'linkre', majd begépelem a kívánt számértéket. Régen, ha rákattintott az ember, akkor a mögötte található szövegmezőben lévő érték kijelölésre került és csak be kellett írni az új méretet. Az utóbbi verziókban pedig lenyílik egy kis lebegő panel és annak első értéke -ami mindig az "X" koordináta- kerül kijelölésre. Innen át kell lépkedni a "W-re", hogy be tudjam írni az értéket.
    Nyilván bele lehet kattintani instant' bármelyik szövegmezőbe, de ez kevésbé kényelmes, mert először ki kell jelölni, vagy törölni kell a jelen lévő értéket.

    [ Szerkesztve ]

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • BonFire

    veterán

    válasz trialboj #2931 üzenetére

    InDesign-ban is ugyanilyen az új felület. Át lehet kapcsolni a régire.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák