Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Rayyy #469 üzenetére

    Nehogy már azt állítsd, hogy Ae-ben a videóklipek vágása, fédelése, hangok aláigazítása, és a többi alapművelet egyszerűbb, mint egy bármilyen fapados videoeditorban! Eléggé bajban van az az ember, aki tíz klipből akar válogatást összevágni 10 percben, úgy, hogy minden klappoljon, és hatékony is legyen a munka. Az Ae a videoszerkesztés csúcsa. Az editálás nem ott kezdődik, hanem ott végződik.

    Azért pár ezer videót már megvágtam, dolgoztam mindenféle programmal, PowerDirectorral, Camtasia Studióval, Sony Vegassal, Movie Studio Platinummal, sőt, Windows Movie Makerrel is, jelenleg pedig Premiere Próval dolgozom, de csak azért, mert ki van fizetve, és mert a gépem erőforrásait 10× jobban használja, mint a Sony, de totál agyon van bonyolítva. Az is bele van rakva, ami nem kéne.

    Volt, hogy egy négynapos hollandiai tartózkodásomat egy hónapig vágtam. A klipek szortírozása, csereberéje, a film ritmusa, dinamikája a vágóasztalon dől el, és elég sokat kell variálni, mire a végeredmény tényleg nézhető lesz. Ezt After Effectsben kvázi lehetetlen megcsinálni. Főleg ha mindig külön veszed a hangot, akkor azt szinkronizálni és egyéb dolgokat kell vele még csinálni.

    A családi videó, úti vlog általában nem szorul olyan utómunkálatra, amihez Ae-re lenne szükség. Viszont annál többet kell válogatni az ezer felvétel közül, hogy melyik kerüljön bele. Organizálásban nem praktikus az Ae. Nem áltláthatók a kompozíciók. És ezeket a klipeket nem kell animálni. Ha csak a színeket akarod kicsit hangolgatni, arra bármelyik videoszerkesztő képes. HSL, gamma, Brightness/Contrast, 3 way color, RGB curves stb. Plusz van ezerféle transition mindegyikben, szóval még erre se kell.

    Na ne adj isten van egy shaky footage, azt az egyet bedobom Ae-be, kiszedem belőle a rázkódást, kirenderelem, aztán megy be a videoszerkesztőbe a többi klip közé.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák