Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Macc.

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy laptop (Windows 10), két merevlemezzel. Az egyik egy 128 GB-os Samsung SSD, amin a rendszer van. A másik egy SATA HDD 1 TB-os, szintén Samsung.
    Mint kiderült, sajnos az utóbbi adta be a kulcsot.
    Ezen két partició van, az egyiken a letöltések, a másikon a személyes dolgaim.

    Egy spontán újraindulás után nem sikerült lelket lehelnem a gépbe. Nagy nehezen egy usb-s windows telepítővel eljutottam addig, hogy a C:-ről a fontos dolgokat le tudtam menteni. Már akkor gyanús volt, hogy nem láttam a D: és az E: meghajtót.
    Mivel továbbra sem jártam sikerrel rendszer helyreállításában, így elkezdett motoszkálni, hogy mi van, ha nem is a rendszervinyó adta be a kulcsot, hanem a másik. Sajnos így is lett.
    Azért tettem még egy kísérletet, hátha az alaplappal van gond, de a vinyók helyét felcserélve, ill. egyedül a másik helyén is az igazolódott be, hogy a HDD olvashatatlan.

    Hirtelen annyi ötletem támadt, hogy érdemes esetleg egy USB-s rackot vennem és azzal megpróbálni bármit, vagy ez már fizikálisan adta meg magát? Bekapcsoláskor egy kattanás hallatszik.
    ST1000LM024 ő lenne az áldozat.

    Köszönettel várom a segítségetek, tanácsaitok!

Új hozzászólás Aktív témák