Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibitabi

    tag

    Szia! Nekem egy Maxtor D540X-4K 40Gb-os winyómról szeretném megmenteni az adataimat.
    Mostanában sokszor lefagyott a gépem és az utolsó Reset-kor, már nem indult el, hanem azóta: Lemezolvasási hibát ír. 5 darab NTFS partíció van rajta. Beraktam egy másik gépbe ami szintén felismerte ezt a winchestert, viszont nem látta a partíciókat. De aztán valamelyik particionáló program megállapította, hogy a C: 9,8Gb-os partíció Not Formatted (piros színű), és a többi D;E;F;G: partícióm helyett pedig egyetlen 27Gb-os Unallocated-et mutatott (zöld színnel).
    - Megpróbáltam rátelepíteni a Windows XP-t amivel egy elég jó ideig el is jutottam, de amikor a C: formázására került a sor, csupán a 20%-ig jutott és írta, hogy "Sérült lehet a lemez" így nem tudta formázni, és telepítsem másik partícióra. ( Erre most nem emlékszem, de lehet hogy a többi partíciómat itt külön mutatta, ha ez a helyzet akkor van megoldás? )
    Amúgy teljesen normális hangot ad.
    Egy másik merevlemezt már beszereztem amire mentenék, de szükségem lenne, hogy milyen programokkal ( Disc doctor szerűség), illetve eljárással tudom megcsinálni a folyamatot.

  • Tibitabi

    tag

    válasz liksoft #4611 üzenetére

    A felülírás alatt alatt konkrétan mit értesz? Amikor ez történt akkor nem írtam, nem másoltam.
    Általában internetezés közben szokott lefagyni a kép és a billentyű LED-jei is, viszont az egérmutató működött. Kb.: 40 alkalommal történt meg néhány hónap alatt. (Végig arra gondoltam, hogy az 1Ghz-es gép nem tud megbirkózni valamilyen oldalakkal.)
    - Mik voltak hibák amiket elkövettem? Az, hogy Reset gombot nyomtam lefagyáskor? Vagy az, hogy beletettem egy másik gépbe és megpróbáltam úgy menteni? Vagy az, hogy az XP-ét akartam újra feltelepíteni?
    A C:\ különösebben nem lényeges...
    Viszont a D: 9Gb, E: 9Gb, F: 7Gb, G: 2Gb méretű partíciókon az adatok teljesen vegyesen helyezkedtek el. Ezekről vissza szeretnék képeket, dokumentumokat ami kb.: 6-7Gb lehet. A többi hozzávetőleg 16Gb mp3, videók, film, programok kevésbé lényegesek. (Persze jó lenne nagy részüket menteni.)
    Pénzben nem gondolkodom, szeretném magam megoldani, ha van rá esély.
    ( Olvastam egy programról, Te is ajánlgattad, ami unallocated partícióról is képes másolni. Ja, még az is jobb lenne, ha "számozott, válogatni való" fájlokat kapnék vissza, mint semmit.)
    Akkor a C:\ Not formatted -et nem is kell formáznom? ( Azon nem volt fontos cucc. )
    Valamiféle bad sector javító programmal nem kell megjáratni? (Reménykedem a kis felületi sérülésbe.)
    Mi a teendőm? És mi az amit abszolút ne csináljak vele?
    Bármilyen megoldás érdekel!
    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz liksoft #4613 üzenetére

    Szia!

    Részlegesen, minimálisan visszakaptam 20Mb "kacat-ot" az egyik partíciómról a GDB-el.
    - Beraktam a gépbe a winyót, kegyetlenül lassan állt össze az XP, kb.: 12 perc fekete képernyő után töltődött be és rendszer később is szenvedett. Ez normális vagy utal valamire? Most valami miatt már látta a Commander a partíciókat, de azt írta "nincs ilyen meghajtó".
    - Get Data Back programban az 5 NTFS partícióm helyett csupán 2 NTFS-t és 3 DOS-FAT32-őt látott. Ilyen történhet? ( Vagy mégsem NTFS-ek lehettek? )
    - Sajnos kb.: 170-250 sector-onként "Error"-t jelzett a program amikor próbáltam vele felmérni a winchestert. 78millió sectort kellett volna átnéznie, de fél óra után még csak 25ezernél tartott, rengeteg Error - Bad sector-ral. Ezért inkább bezártam.
    Utána megpróbáltam a legkisebb 2Gb-os partíciót átnézni, de ott is 20 perc után szintén rengeteg, csupán Error-t jelzett kb.: 200 sector-onként. Eljutott 4%-ig és nem volt alkalmam végigvárni a hátralévő 22:46 órát. Így megnyomtam az "Ignore"-t, ami tovább léptetett.
    - Úgy is írt néhány Hibát, de aztán az MFT-ből látta az elejét azt 4-5%-ot. A következő lépésnél pedig 4 kisebb könyvtárat és néhány fájlt ajánlott fel számomra. Az lenne a kérdésem, hogy ha nem nyomtam volna "Ignore"-t akkor több adatomat látna vagy az ott lényegtelen volt?
    - Pár dolgot visszahoztam, de csak néhány kisebb kép látható. Word dokumentum nyithatatlan, illetve krix-krax. Néhány mp3 ami lejátszáskor nem megy végig, hanem egy idő után 2-3 másodpercet ismételget végtelenségig. 20Mb "anyag" több mint fél óra termése. Amikor egy jó winchesterről hoztam vissza adatokat, lényegesen gyorsabb volt!
    Valószínű, hogy a lemez sérült azért ez a rengeteg Error. Ez valamilyen programmal javítható? Pl.: HDD regenerator vagy ilyesmi?
    Ajánlották a TestDisk-et is, hogy az egy partíció visszaállító. Nos, ha jól sejtem nekem megvannak a partíciók, viszont a fizikai lemezfelületem sérült nem?
    Segíthet raw program?
    Mi történhetett pontosan egyetlen Reset-eléstől, hogy ilyen sűrűn hibás lemezt diagnosztizál a gép?
    (Úgy tudom elképzelni, hogy bemágneseződött, mint egy monitor. Vagy az egészen végigment volna egy pillanat alatt az olvasófej és az felsértette?)
    Várom a jobbnál-jobb ötleteket! Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák