Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Szert tettem egy emachines e520-as gépre, Euronics akcióban 89e-ért. Első notebookom, 40 évesen. Tudom, nem nagy szám, dehát szegény ember kézzel nőz...ugye. Föltettem a legújabb bios-t, az 1,6-ost (gyárilag 1.4-el adták) hatalmasat javult a kijelző. Tudom, hogy nem VGA biost frissítettem, meg is lepődtem, az asztali géppel együtt ment, éppen előtte néztem, hogy az asztali monitor sokkal kontrasztosabb, aztán mikor frissítés után újraindult a noti, csak lestem. Vettem egy USB hubot, kevés az a gyári kettő. Ja, majd elfelejtettem, amiért idejöttem. Két kérdésem van csak:
    - A DVD író típusa Slimtype DVD A DS8A2S. Utánanéztem, elvileg a Liteon gyártja. Firmware frissítést kerestem hozzá (2007-es van rajt), de sehol nem lelek, a gyártó honlapján sincs semmi info, még a típust sem találom. Azt azért láttam, hogy sokfajta notit szerelnek ezzel az íróval, Acer is használja sok gépben. Ha esetleg valaki tudna firmware letöltési helyet, segítsen már...

    - Igaz, hogy még csak tesztelgetem, de már eszembe jutott, hogy később ez a vas bővíthető kétmagos processzorral? Everest szerint az alaplap 533 és 667-es FSb-t támogat. Jelenleg egy két GHz-es Cerka "dübörög" benne. Meglepődtem, Everest szerint egy memóriával 4600mb/s körüli a memóriaolvasása.Everest szerint dual chanel támogatott. Mit tudna ez dual chanelben..? Azért lepődtem meg, mert haver hasonló Asus notija kb 1500Mb/s sebességgel kevesebbet produkált. Nem mintha sokat számítana, csak pozitív csalódás.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Kb egy hónapja vettem egy Acer Emachines E520-as laptopot. Kiderült, hogy nem is a bolti leírásban (meg mindenhol) szereplő Intel 3100-as integrált VGA van benne, hanem a 4500M-es. Meglepően fürge a gép az 1 Gb rammal, illetve az 575-ös Celeronnal. Mindenképpen 2 Gb-ig szeretném a memóriát bővíteni. Illetve a hardverapróba találtam hirdetést, nagyon kedvező áron hirdetnek kétmagos CPU-kat:

    Intel T2250-es Core Duo 1.73ghz notebook procik,2mb L2 cache,Yonah mag,533mhz FSB ára:10.000ft
    Intel T2300-as Core Duo 1.66ghz notebook procik,2mb L2 cache,Yonah mag,667mhz FSB
    ára:10.000ft
    Intel T2400-as Core Duo 1.83ghz ,2mb L2 cache, Yonah mag,667mhz FSB
    ára:15.000ft

    Tudom, hogy a Celeronok nem támogatják az eenergiatakarékos funkciókat, tehát ha jól gondolom egy kétmagos procival hosszabb üzemidő,, és hűvösebb gép lenne elérhető. A kétmagos T2300 TDP-je ugyanannyi, mint a Celeronomé, 31W. Azért pár kérdés fölmerült bennem, úgygondoltam megkérdezem az okosabbakat:

    - Elvileg támogatja a gép ezt a procit, ugye? (GL40-es chipset)
    - A celeronra tervezett hűtő elég lenne a T2300-asra terhelve is?
    - Proci cserénél a gari ugrik, gondolom, akkor is, ha nem menne a kétmagos procival, és visszakerülne a cerka, ugye?
    Véleményetek? Ramot mindenképp bővítem, érdemes CPU-t is, vagy nem éri meg a garit elveszteni?
    Hát, nagyjából ennyi érdekelne. Tudom, vehettem volna eleve kétmagos procival, de azok nem ennyibe kerültek. Kicsit többért lett volna FUSI kétmagos procival, de SIS lapkakészlet, és integrált S3+... köszönöm ez nem kellett. Acerban jobban bízom. Ha veszek 10-ért egy kétmagos procit, még mindig 100K alatt lesz az ára a gépnek, de kb. teljesítményben ott lesz, mint kolléga másfélszer ennyibe kerülő, kétbetűs márkanevű masinája.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz kortve1 #13094 üzenetére

    Köszi. Tudtommal a GL40 jóval fiatalabb, mint a 945-ös chipset, ezért gondoltam hogy biztos megbirkózik ezekkel a procikkal. Sajnos hiába kerestem a neten, erről a típusról még nem találtam semmit. Itt a logouton is van leírás Acer 5315 típusú noti CPU bővítéséről, ott is Celeront cseréltek kétmagosra. Sajnos notebookoknál nincs CPU support leírás, mint az asztali gépek lapjainál, ahol a gyártók leírják az oldalukon hogy melyik BIOS verzióval milyen CPU-k használhatók.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Érdekes dolgot találtam (legalábbis számomra az). Emachines e520 típusú gépembe nézegettem erősebb processzort, csak ugye nem tudni pontosan milyen procikat támogat. Az Acer honlapján nézegelődtem, és látom hogy van egy e720 típusú laptop is, ami ugyanúgy néz ki mint az enyém, csak egy T3400-as proci van benne, kétszer ennyi ram, meg egy kicsit nagyobb vinyó.... Gondoltam a többi ugyanaz lehet...talán még a BIOS is..? Leszedtem az e720 bios fájlt, pontosan akkora mint az e520-asé. Összehasonlítattam tartalomra a két fájlt, és a két fájl megegyezik. Az e720-as masinát a honlap szerint t3200, és t3400-as CPU val forgalmazzák, akkor ezekkel upgradelhetem a Celeront, ezeket biztos fölismeri.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz kybic #13132 üzenetére

    Igen, köszi, olvastam. :)
    CSak meglepődtem hogy ugyanaz a BIOS tartalom van két különböző típusú noteszban.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Kerótekerő #14701 üzenetére

    Nem tudom megoldódott-e a gondod. Amire én gyanakszom, az a windows UAA [link] Úgy tudom, az SP3-nál már nem kell. Tehát vagy tedd föl ezt a "javítást", vagy az SP3-at.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz cellpeti #14874 üzenetére

    Szia! Én egy E520-asba vettem a Celeron (M575) helyett egy Dual Core T3200-ast. Szépen lekezeli a gép, és visszaveszi az órajelet meg a feszültséget tétlenség idejére. Wifivel is két óra felett van most az akkuidő. Kolléga Asus laptopba vett velem egyidőben a Celeron M530 helyett egy T2350-est, azt állítja hogy kétszer annyi azóta akkuról a készenléti ideje.
    Az enyémet nem tudtam szétszedni, egyik ismerős szedte szét, teljesen szét kellett kapni, úgy lehet a procihoz hozzáférni.
    Az a véleményem, ha olcsón kapsz bele procit, illetve bele tudod tenni, akkor érdemes kidobni belőle a Cerkát. Én is az ára miatt vettem az E520-ast, Vettem bele a kétmagos procit, és még egy giga ramot....Elégedett vagyok vele nagyon, atomstabil, nem melegszik, gyors.... Az ára miatt sokkal gagyibbat vártam. :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    Üdv urak! Feleségemnek van egy Acer E5 laptopja, jó pár éves, de szereti, netezgetni tökéletes neki, 55 éves (Az öregasszony ennyi, de a gép is lehet közel tíz.... :U ). Egy SSD lett beletéve. Ma szólt, hogy biztos vírusa van, nagyon lassú a gép. Nekiálltam megnézni, úgy véltem más hiba lesz, már a windows betöltődése is elég körülményes volt. Nos, arra jutottam, (Aida 64-el vizslattam, először azt hittem túlmelegszik, koszos a hűtés)hogy a benne lévő Intel proci magjai a hivatalos 2000mhz helyett valamivel 500mhz alatt ketyegnek.
    Először drivereket frissítettem, energiagazdálkodás alapra, Acer Power Management raktam újra, semmi.
    A legutólsó BIOS volt fent, gondoltam egyet, újrahúztam, ugyanerre a verzióra. Hát meggyógyult, rendbejött, 2000mhz-en mennek a magok. :D
    Kérdés, előfordulhat ilyen, vagy kezdjünk új gépet keresni, ugye ennyi idős masinánál a javítás nem nagyon opció, mert alaplaphibára gyanakodnék, ha visszatér a jelenség. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák