Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz sziku69 #19 üzenetére

    "Majd ha ott tartunk majd, mint a csillagok háborújában..."

    Szerintem az a film pont a leggagyibb viszonyítási alap, már a hangot kiadó lézerfegyverekkel ellőtték a "realitást". A Star Trek már közelebb jár, vagy a Csillagkapu... A lényeg talán a hipertéren van, ahol nem a normál tér fizikai törvényei érvényesek, így lehetséges a fénysebesség többszörösének elérése, vagy talán a féregjáratok elmélete. Enélkül nem tudnánk soha "messzire" jutni, hiszen kőkemény fényévekről van szó, és bár a gravitációt lehet helyettesíteni, az idő múlása komoly probléma, éppúgy mint az élelem vagy a kozmikus sugárzás (amitől jelenleg a Föld mágneses tere véd minket, "odakint" ezt is el kéne viselni valahogy, és nem csak az embernek de a technikának is), és a hibernáció sem biztos, hogy megoldást jelent, ha több száz/ezer évet kell utazni. Így a normál térben szerintem soha nem fogunk mi a mélyűrben tevékenykedni.

    #28, Cyberpunk: ha a matematikában értelmezhető a végtelen, miért ne lehetne az a fizikában is? Az ősrobbanás előtt mi volt? Amire én emlékszem az iskolából ebben a témában, az az, hogy végtelen nagy tömeg végtelen kis helyen zsúfolódott össze (a tömegvonzás miatt), ez szétrobbant, és így jött létre az univerzum, aminek elemei előbb-utóbb ismét összevonzzák egymást, az lesz a nagy reccs, majd kezdődik az egész előlről. A végtelen tömegből adódik, hogy a térnek is annak kell lennie, hogy elférjen benne. Hogy jelenleg mi a legutóbbi kutatás/nézet ebben a témában, azt nem tudom, bennem ez maradt meg.

    Amúgy jó kis topik ez, kár lenne veszni hagyni, nagyon izgalmas ez a téma. :C

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Naturalist #56 üzenetére

    Én sem ragaszkodom ehhez az állásponthoz, csak erre emlékeztem. :D

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Cyberpunk #58 üzenetére

    Az időutazás témáját én valahogy nem tudom befogadni, nálam sehogy se áll össze. Az oké, hogy számos elmélet "alapja", de számomra mégsem "kézzel fogható". Én úgy látom, hogy az idő abból adódik, hogy a részecskék mozgásban vannak, egymással kölcsönhatásba lépnek, és amíg hat rájuk valamilyen erő, addig (és azért) mozognak, ezért tűnik úgy, hogy halad az idő. De azt nem tudom felfogni, hogy ha én "visszautaznék", akkor ugyebár egy olyan pillanatba érkeznék vissza, ahol ennek a részecskemozgásnak egy korábbi állapota lenne a jellemző, de ez az univerzum összes részecskéjét érintené.
    - Honnan vennék én akkora energiát?
    - Mi "tárolja" ezeket az állapotokat, amik között váltogatnék, visszamenőleg vagy a jövőt illetően?
    - Az ismert paradoxonokból egyet kiemelve, ha valamit megváltoztatok a múltban, az az összes ilyen részecske "állásra" kihatással lenne?, mi frissítene egy ekkora "adatbázist"?
    Ez egyszerűen számomra nem áll össze, a térrel (téridővel?) lehet játszani, de az időbe nem tudom elképzelni, hogy bele lehetne nyúlni, egyáltalán mi alapján próbálnánk meg? Még részecskéje sincs, amire hatást lehetne gyakorolni... :F
    Aztán lehet, hogy nagy hülyeségeket írtam, de én valamiért így látom, de érdekel ez a téma, szívesen agyalok rajta. :D

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz somogyib #61 üzenetére

    "Viszont, ha ezeket az energiákat visszaadom a törött pohárnak, akkor nem fog összeállni és visszaugrani az asztalra..."

    Hasonlóan látjuk, sőt én még azt is hozzátenném, hogy szerintem nem csak a pohár darabjairól van szó, és az energiákról, hanem az összes olyan kölcsönhatásról, ami attól függetlenül jött létre az univerzumban, hiszen ha visszatekerem az időt, nem csak a pohárnak kell összeállni, hanem minden másnak is az akkori állapotra kéne visszaállni.
    A másik érdekes dolog, amit nem értek, hogy ha én visszamegyek az időben, akkor lényegében az időt visszapörgetem az univerzumon, de én "ugyanaz" maradok, vagyis magamon ezek szerint kikapcsoltam az idő hatását, de hogyan? Ellenkező esetben pl. csecsemő korban találnám magam, és nem is tudnék róla, hogy utaztam az időben, de akkor eleve mi értelme az egésznek?
    Már én is belekavarodtam. :DDD

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz somogyib #63 üzenetére

    Ha a relativitást figyelembe vesszük, akkor talán lehetséges olyasmit elérni, mintha előre utaznánk, pl. ha fénysebességgel megyünk egy darabig, akkor számunkra lassabban telik az idő, míg a környezet számára gyorsabban, így azt mondhatnánk, hogy a "jövőbe érkeztünk", de így sem az időt pörgettük, ráadásul visszafelé ez nem működik.
    Eszerint csak a "jövőbe" lehetne menni, viszont olyasmit hallottam régebben, hogy bizonyos elmélet szerint csak a múltba lehetne utazni, mert az már megtörtént és ismert, szóval ez méginkább összezavar. :D

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz somogyib #65 üzenetére

    A fénysebesség elérése a fényen kívül másnak természetesen "lehetetlen", legalábbis a normál fizikai törvények között, nekem valami olyasmi rémlik, hogy ha tömeged van, már buktad, vagy csak a végtelen nagy energiával lehetne, ahogy említetted, vagyis sehogy.

    Engem a hipertér érdekelne, hogy az mennyire lenne áttörés, mert elvileg ott akár többszörös fénysebesség is elérhető.

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Zsoltika11 #70 üzenetére

    A fénysebesség egy valóban érdekes témakör, hogy még bonyolultabb legyen elmélkedni rajta: nem csak az idő múlása változik, hanem a távolság is rövidül, vagyis ha fénysebességgel utaznál x távolságig, odaérnél, de valójában kisebb távolságot kellett csak megtenned.

    "Mintha "tudná" az Univerzum... tudná, hogy az idő extrém módosítását, múlásának jelentős mértékben való megváltoztatását "magas lécre" kell tenni."

    Magas lécen van, de azért előfordul szép számmal, szerintem inkább csak szerencsénk van, hogy mi "biztonságban" vagyunk (jelenleg).

    Ami számomra hátborzongató, az az, hogy egyre több olyan elméletet bizonyítanak manapság, aminek a megalkotói súlyos évtizedekkel ezelőtt éltek, vagy akkor alkottak meg valamit, pl Higgs, Einstein, stb. Régen még nem állt rendelkezésre ilyen fejlett technika, és mégis rámutattak valamire, ami akkor csak elméletben létezett, most meg bizonyított ténynek számít, kérdem én, honnan a fenéből tudták? :D

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Cartevo #73 üzenetére

    "Ezek szerint nem csak az aktuális pillanatnak van megfelelője, hanem megelőző állapotnak is, ami csak az eltelt időben különbözik."

    De a különböző időpillanatoknak megfelelő elemvariációk (amik csak az időben különböznek) pontos helyét honnan tudjuk meg? Az rendben van, hogy X idővel korábban érkezünk, de hova, a tér mely területén és hogyan találjuk meg azt a variációt, ami nekünk kell? A többi még csak-csak logikus, HA valóban végtelennek tekintjük a világűrt. :F

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz mefistofeles #78 üzenetére

    "Nincs elme és eszköz ezen dolgok ellenőrzésére."

    Én úgy fogalmaznék, hogy jelenleg nincs. Az emberi civilizáció még nem elég fejlett ennek megértéséhez, több ezer év alatt hiába jöttünk rá alapvető törvényszerűségekre a különböző tudományágakban, mégsem tudunk szinte semmit még magunkról se.

    A végtelen fogalma is érdekes, én például elméletben el tudom képzelni (pl minden számnál van nagyobb), de a gyakorlatban nem (ami kézzel fogható, azt meg is lehet számolni, és a hely is véges, ahol tárolhatunk dolgokat), pedig ha gyakorlatban nincs végtelen, akkor a tér is véges, előbb-utóbb elfogy, vagyis az egyenes sem tud a végtelenbe menni, és egy idő után nem tudunk nagyobb számot előállítani, mert nincs hova, stb. Akkor ez egy paradoxon, vagy csak simán hülyeséget írtam? :D

    Jó ez a topik, csak nem nagyon pörög...

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz DarthSun #80 üzenetére

    Ez is egy szép téma, és itt látszik igazán, hogy halvány fogalmunk sincs a tágabb környezetünk működéséről, és keletkezéséről...
    Még ha a létezésünk véletlenszerű is (ha idekeverjük a végtelent, akkor érthető, hogy előbb-utóbb minden kombinációja előfordul az elemeknek valahol), de honnan jöttek az elemek, amikből felépülünk, és minden más is? :F

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Kékes525 #82 üzenetére

    Arra gondolsz, hogy minél "nagyobb" valami, annál "lassabb"? Ha makroszinten (egyszerű paraszti logikával) gondolkodunk, akkor talán a tömeg és ebből adódóan a gravitáció az, ami egyre nehezebbé, tehetetlenebbé teszi a makrovilágban a dolgokat. Érdekes dolog, bár ez már bőven nem mikroszint, de ha pl ha egy hangyát sokszorosára nagyítanánk, biztosan nem lenne annak arányában gyorsabb, amennyivel nagyobb lett, egyszerűen szétszakadna, ha ugyanolyan gyorsan próbálna mozogni, ugyanígy egy repülő rovar sem tudna repülni, ha több mázsás lenne, legalábbis szerintem.

    Viszont az is érdekes, hogy ha a gravitációt említjük, az a tömeg növekedésével nő, viszont két vasgolyó nem "tapad" úgy össze, mint a vasatomok, amikből a golyók épülnek fel.

    Tulajdonképpen meg is cáfoltam magam. :D

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Kékes525 #84 üzenetére

    Ja igen, így némiképp más a helyzet, ehhez hirtelen nem is tudok hozzászólni... :D

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák