Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy gamer székről érdeklődnék.
    Egy olyanról, ami minél több állíthatósága legyen, magasság, fejtámasz, háttámasz.
    A lényeg: Vannak e olyanok aminek állítható kartámasza is van, amikbe lehet joystick-okat is rögzíteni? :U (Thrustmaster FCS hotas) Nem nagyon találok ilyeneket, biztos nem jó keresőszavakat használok... :)
    Bármilyen szín jó, kék szín előny. :R

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Most joystick-ok ide vagy oda, szeretnék egy olyan jó gamer széket, ami (remélhetőleg) minden szempontomból jó lesz. (Jelenleg van vagy 15 éves egyszerű faszékem, és két párnával használom, így ülök rajta.)
    Ugyebár nagyon sokféle van. Van-e olyan gamer szék, ami nem görgős, nem forgószék?
    Ettől függetlenül, gondolom sokuknál megvan oldva hogy ne csússzon el, le lehet zárolni a görgőjeit, így még véletlenül sem fog elmozdulni egy hirtelen mozdulattól, reakciótól egy izgi játék közben, ugye? :)
    Szeretnék egy olyat amiben minél több állíthatósága legyen. Fej, nyak, háttámasz. Naphosszat ülök a gépnél, tehát a kényelem is fontos. Akár olyasmi is jöhetne ami pilótaszerű (akár sportkocsiszerű) is az ülése. :D Van G27 kormányom, szal szoktam autós játékokkal is játszani. (van ezen kívül mint ahogy mondtam korábban joystickem, raildriver és xbox controller. :) )
    Na de íme máris itt a legfontosabb szempontom! G27-esnek a pedálszettje ugyanis az asztalom alatt van a padlón, nincs túl sok hely, szal nincs annyira beljebb (jelenleg hálózati elosztók is fekszenek egymás hegyén-hátán, majd veszek egy hosszú elosztón amin lesz 10 hely is és akkor lesz egy KICSIT több hely...) és így kicsit aggódok a (görgős) székek lábainak a (vízszintes) hossza miatt. Nem szeretnék olyan helyzetet hogy egy szék lába akár nem is fér be a pedálszett padlója miatt, mert a görgői megakadnak az útjukban, ha beljebb szeretném tolni a széket, közel(ebb) a moncsimhoz.
    Egy videóban innen nézve láttam hogy egyes székek ülései és háta még vízszintesen is(?) állíthatóak.
    A másik fontos szempont a karfák állíthatósága. Láttam vannak olyanok amik egészen lejjebb is lehet tolni, Ez nekem azért is fontos lenne a kormánytekerés közben eléggé mozognak a karjaim (kinek nem? :) ) nem csak azért hogy az asztal alá is beférjen a szék a karfáival.
    Láttam/olvastam hogy DXRacer székeknek (is) sok állítási lehetőségük van.
    Linkelek egy képet is az asztalommal, pedálommal összefüggő hosszúsági mértékességi adatokkal ábrázolva.

    Vajon létezik olyan szék ami minden fenti szempontomat ki tud elégíteni?? :) Köszi a válaszokat.

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz wollnerd #2614 üzenetére

    Senki? :U
    Mellesleg én is hajlamos vagyok előredőlve ülni főleg böngészés közben, de pl. amikor játszok az ED-vel akkor egyenes tartásban ülök még ezen a faszéken is. Az biztos hogy le kéne szoknom az előredölést...

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Szakos90 #2659 üzenetére

    Nekem is tetszik ez a szék. Asszem ezt szeretném majd beszerezni én is. Csak egy dolog aggaszt egy kicsit be fog férni az asztalomhoz? Az asztal űr szélessége (Lásd a korábban posztolt képem) "csak" 65 cm és nem tudom hogy be fognak e férni a görgős lábai. Itt a hiv. oldalon láttam adatokat a MEASUREMENTS-ről, de ott a legnagyobb szélesség (D) 54 cm és az valójában nem veszi figyelembe a lábait a görgőkkel együtt, ahogy nézem... Le van írva az adatai között, hogy görgő (caster) méretei: 6.5 mm * 53 mm. Na most én nem igen tudom hogyan kellene ebből következtetést vonnom h mekkora a tényleges legnagyobb szélessége. :F
    A másik: Ez a szék (mennyire) nem csúszna el véletlenül egy izgalmas menet közben a görgők miatt...?

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Biztos volt már téma erről, ezért bocsi az esetleges ismétlésért.
    Kérdésem hogy milyen megoldások révén lehet megoldani hogy görgős gamer székek ne guruljanak véletlenül hátrébb, pl. azért mert nyomom/használom erősen a pedált az autózás/repülés közben. (Szőnyegen kívül, mert most is azon van (asszem vékony nem sima felületű textil szőnyeg és így is nehezebben, de csúszik...)
    AKRacing Premium V2 székem van, már 1-2 éve... Amikor megrendeltem, azt hittem van olyan funkciója ami lockolja a görgőket... :U
    Azért csak "most" kérdezem, mert eddig nem nagyon zavart, de most rudder pedallal jobban zavar.
    Szal milyen megoldásokat tudtok a gurulás ellen? :D
    Köszi!

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz koxx #4540 üzenetére

    :D
    Az a baj hogy ennek a széknek elég "kicsi" a magasságállítója. Számomra az ideális magasság a maximumon van. És ha kiveszem a görgőket, akkor olyan lesz mintha szinte sose állítottam volna a magasságot a közel minimumról és az már kényelmetlenül alacsony lenne nekem. :(

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Új hozzászólás Aktív témák