Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vackor81

    csendes tag

    Sziasztok!Az árgépen találtam rá az X-Byte Computers - re, és mint kiderült, nem kellet volna a 48 órás kiszállítás reményében előre fizetnem.Ugyan szaknévsorban és céginfóban is ellenőriztem, de mint utólag kiderült nem is biztos, hogy létezik a megadott telephelye a cégnek (van több, hasonló nevű, a félreértések elkerülése végett ez a XIII. ker.Népfürdő utcai ill. X. Üllői úti állítólagos telepű cég, a webshop itt érhető el: [link]

    Telefonáltam rendelés előtt, azt mondta a "kapcsolattartó", hogy készleten van a cucc, utalás beérkezése után BP.-re már 24 órán belül futároztatnak.
    Éppen BKV sztrájk volt, hát belementem.
    Egy hete nem jelentkeznek, azóta ment 3-4 telefon, ugyan az a személy veszi fel,bemutatkozás nélkül, mint kiderült ő a "szervizes" is, de cégvezetőt, vagy bármilyen más elérhetőséget nem tudott megadni, a pontos címet sem tudta hirtelen fejből.

    Az átutalás azonnal, még a rendelés napján megtörtént, nem is lehet csúszás, mert bankon belül történt. 3 napra rá is csak utalásra várakozik került megjelenítésre a rendeléskövetésben, mikor rákérdeztem azt mondta, hogy látja a rendszerben a kész utalást, de gond van az oldal rendeléskezelő automatikájával!Ennek ellenére az áru jön is már raktárból, átad futárnak 18 óráig, holnapra tuti megkapom!Persze...Újabb két nap, semmi változás, telefon megint, a futárnak ma lesz átadva, de akkor miért van még mindig utalásra várakozik jelezve, automatika, mi?Az.
    Egy napra rá már "készletezés alatt"-ra módosult a profilomban, de azóta sincs semmi, úgyhogy teszem is a megfelelő lépéseket...

    Aki vásárolt már tőlük, illetve hasonló helyzetben van jelen pillanatban is, kérem jelezze!

    Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

  • vackor81

    csendes tag

    válasz Ariadne #723 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!

    Egy nap haladékot kaptak, holnapi napot adták meg kiszállítási dátumként.

    Persze megnéztem én is a cégjegyzéket, de ismerősömtől tudom, hogy a régi megvásárlása után van bizonyos idő az új cég nyilvántartásba vételéhez és bejegyzéséhez.Tehát felszámolás után továbbvihető a dolog, ha valaki felvásárolta, de még nem jegyeztette be.

    Lesznek forrásaim, akik majd felgyorsítják a dolgot, ha arra kerül sor.
    Még ha hajléktalan igazolványra nyitottak is bankszámlát, a pénzfelvétel és az átutalások csak vezetnek valahova.
    Ha büntetőeljárás indul, akkor pedig lekérhető a szolgáltatótól a telefonszám teljes híváslistája, hiába adtak meg oda is fals nevet. Előbb-utóbb belebuknak a sz@rháziak.

    Holnap este jelentkezem.

    Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

  • vackor81

    csendes tag

    válasz Ariadne #725 üzenetére

    Sziasztok!

    Jó hírekkel tudok szolgálni (legalábbis számomra mindenképpen azok), megkaptam ma a rendelt processzort! Bontatlanul, garancialevéllel, cégbélyegzővel (annak tűnő nyomtatott másolattal), aláírással...
    A számlán eladóként SZIKE-2000 Ipari és Szolgáltató Bt szerepel, cégjegyzékszám: 06-06-011730 !!!
    Telephelyül az előző, Népfürdő utcai cím van megadva...

    A Szike Bt telephelye viszont Szegeden és Sándorfalván kívül Budapesten csak a X. ker. Gépmadár u. 18. !!!

    Megnéztem ezt az új boltot, ez is elég kuszán szerepel mindenhol.Fel is hívtam egy másik telefonról a megadott számot, egy állítólagos terméket keresve, erre közölték, hogy Németországból tudnak szállítani.Rákérdeztem a telephelyükre is (valóban csak a fenti 3, a Népfürdő utca nem az).
    Utólag még megemlítettem az X-Byte-ot, hogy akkor mi újság, erre azt felelte, hogy "üzleti kapcsolatban állnak".

    Szóval gyanús a dolog, valószínű inkább az APEH-et érinti ez a probléma... ;)

    Az előre utalásról annyit, hogy mivel sztrájk volt és nem volt készpénzem (a proci meg kellett),választottam a futárt és az előre utalást.Ha hirtelen jó ajánlatot lát az ember (Árgépen, Unas shopban és más hirdetésekben is "látja" az adott az adott céget) akkor hajlamos nem a legoptimálisabban mérlegelni...

    Ez van, tanultam belőle.Én nem szenvedtem kárt, van egy jó procim...De azért a jövőre nézve körültekintést és kizárólag UTÁNVÉTES fizetést javaslok mindenkinek, aki az X-BYTE-webáruháznál (és üzleti partnereinél) vásárol!

    Ha másért nem, a vásárlót illető tájékoztatás és udvariasság (minimum bemutatkozás, ha felveszem a telefont) hiánya miatt!

    Kösz mindenkinek a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

  • vackor81

    csendes tag

    válasz Ariadne #732 üzenetére

    Teljesen igazad van, de ha csak a "nagy" nevektől rendelnének az emberek, nem lenne verseny az árak tekintetében, és lényegében akkor is csak a lehúzás menne.Nem valami hülyegyerek vagyok, aki 500-ért kockáztat...
    Kerestem Ipon-nál, E-digitalban (róluk inkább nem is mondok semmit,mindkét pólusát feszegetik az elégedettségi szintnek, néha nagyon jó ott vásárolni, máskor meg...), kérdeztem Hammon-t , Gianni-t, szóval elég sok helyen szétnéztem előtte...
    És nem 500, hanem 4900 forinttal volt olcsóbb, amit találtam itt...és készleten, nem úgy mint máshol.
    Azért ha sürgősen procit vennél, nem mindegy, hogy hány hétig kell nézegetned.
    Valamint a BKV- sztrájk idején, mivel nincs szgk.-m, kényelmesebbnek tűnt a futáros kiszállítás.
    Igen, kényelmi szempontok is közrejátszhatnak, ha már webshopból rendel az ember.

    Na mindegy, én nem azt mondom, hogy nem érdekel a dolog (pont ellenkezőleg, azért írtam ide, hogy okuljatok belőle), de igazából sok háborognivalóm nincs, hacsak nem kell majd gariztatni.

    Inkább az Árgép, és egyéb keresőmotorok üzemeltetőit kellene késztetni valamilyen kontroll bevezetésére...
    Amúgy tudsz valamit az Eco- bolt ügyéről?Van valami fejlemény?

    Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

  • vackor81

    csendes tag

    válasz Gyuri27 #734 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólást!
    Akkor én most gazdag ficsúr vagyok és hogy is jövök ahhoz, hogy nem teszek semmit, míg a sok "szegény, aki sok évre vásárolt" most éppen feljelentésért ácsorog az adott rendőrkapitányság panaszosánál.Persze...

    Őket megkárosították, engem nem.Adót fizettem, garanciás terméket kaptam,áfás számlával...Az Eco -boltosoknak csak pár százaléka tett feljelentést, holott többtízezres meg nem kapott tételről lehet szó egyénenként is.

    EZÉRT írtam ide, hogy más esetleg okuljon, és a keresőbe beírva itt is találja meg a cég nevét!!!

    Egyébként sok sikert a PH - királyoknak, akiknek magasról mindenkihez van egy bölcs szavuk, de érdemileg soha nem tesznek semmit.Tisztelet a kivételnek!

    Megyek, rendelek valami olcsóságot németből, mivel az unión belül még megtehetem, és olcsóbbra jövök ki egy videókártyával onnan, mint itthonról, ahol csak 1000 forintot tesznek rá!!!

    Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

  • vackor81

    csendes tag

    válasz Ariadne #736 üzenetére

    Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, és nem az a problémám, hogy kifejtitek a véleményeteket...Inkább az, hogy én nem nyavajogni jöttem a topikba, hanem a saját (majdnem) káromból tanulva másnak is jelezzem, valami nincs rendben.

    Nem naiv vagyok, és tisztában vagyok a fent leírtakkal, csak mégis valamilyen szinten megkönnyebbültem, hogy LEGALÁBB kaptam valamit a majd' 30 pénzemért és nem kuka lett belőle.

    ÉN biztos hogy nem rendelek többet előreutalással!

    Üdv nektek és a PH-nak!

    Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

  • vackor81

    csendes tag

    válasz rayman2006 #747 üzenetére

    Szia!
    Én is vásároltam már ott probléma nélkül!

    Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

Új hozzászólás Aktív témák