Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oceanearth

    őstag

    válasz Calogero #1505 üzenetére

    Kollegám 2 hónapja öszecsukta a kocsiját meg magát is elég rendesen. Beborult egy árokba a kocsival, majd értesítve lett a testvére, aki ment intézni a kocsi elszállítását trélerrel. Azt mondták a rendőrök, hogy addig ők vigyáznak a kocsira, míg oda nem ér a testvére. Kb. fél órát vigyáztak rá és ez alatt eltűnt a kocsiból mind a 2 bicskája, kulcstartója, a rádió előlapja, a pendrive-ja, egy nagy dobozos rágó, plusz 1 tic-tac. A kocsiból nem eshettek ki a dolgok.

    Nehéz nem általánosítani, de pozitív példát nem nagyon hall az ember, pedig -legalábbis remélem- azok vannak többségben. A médiáról ne is beszéljünk, mert ott ügye a lejáratás a hír, attól nő a nézettség.
    Engem akárhányszor igazoltattak mindig nagyon korrektek voltak, amikor egyszer 4-5 éve megfogtak biztonsági övért, nem lehetett csak csekken befizetni, abszolút nem volt korrupt a srác. Azóta ha átállok a parkolóba, még akkor is bekötöm magam...

    [ Szerkesztve ]

  • oceanearth

    őstag

    válasz Biriboyka #1509 üzenetére

    Kollgám mesélte, nem voltam ott, de azt hiszem ez nem is fontos. Hallgatta a rádiót, majd bukfenc, kiértek a rendőrök, vigyáztak a kocsira, a testvére pedig mire odaért már üres kocsit talált. Kisebb gondja is nagyobb volt annál, minthogy a rendőröket kezdje el motozni... Lenyelte és kész és örült, hogy a testvére él. Ez egy kiszolgáltatott helyzet, amiben kihasználták őket... ennyi, ezt a rendőrök is pontosan tudták.

    Én nem vagyok előítéletes csak arra akarok rávilágítani, hogy kevés a pozitív példa. És marhára megértelek titeket, mert nem kerestek túl sokat, de kint álltok az utcán karácsonykor, szilveszterkor, a gyerek születésekor, éjjel, hóban, télben fagyban, 41 fokban tányérsapkában, ill. nap mint nap kockáztatjátok az életeteket. Szóval szopó egy meló, viszont 45 évesen olyan nyugdíjatok van, hogy azt bárki megiregyelhetné és e mellett még tudtok simán vmi nyugis melót vállalni az elkövetkezendő 20 évre...
    Remélem érted, hogy a dolgok kettősségére akarok utalni...

    Egyébként az, hogy negatív a vélemény a rendőrökről, az szerintem nagyban köszönhető magának a szervnek is. Persze nem a beosztottaknak, hanem, akik a parancsokat adják, mert azért vicc ami ezzel a trafizással van, de ha mg nézitek a városban nem lehet közlekedni. Mindenki arra megy, amerre akar, záróvonal, kötelező haladási irány nem akadály, mint ahogy a piros lámpa sem, áll keresztbe a kereszteződés közepén mindenki, ha vki meglát valamit a körúton, kirakja az elakadásjelzőt és megáll. Ezek tipikus olyan példák, amit boldog, boldogtalan megtehet, gyakorlatilag nincs büntetve és az ilyen dolgokért élhetetlen a város, nem pedig azért, mert 50 helyett 60-al megy az ember. Persze a közlekedés csak egy kis része a rendőri munkának, ha több ember lenne, biztos ezek is büntetve lennének, legalábbis remélem.
    Szóval csak arra akarok célozni, hogy szerintem nem véletlen a rendőrség megítélése, de erről ti nem nagyon tehetek. Aki kiadja az ukászt az már annál inkább.

    Arról a közhelyről ne is beszéljünk, hogy, aki A8-al van, vagy S-600-al soha nem lesz megállítva, csak a kis Suzukis, kalapos fószer...

  • oceanearth

    őstag

    válasz spyduck #1539 üzenetére

    Szia!

    Jól értelmezem, hogy a lézer befog 1,5km-ről, de a rendszámodat, csak 150m-ről fogja be??
    Ezek szerint ha tarfit látok a legbiztosabb, ha még időben lefordulok az útról??

    üdv

  • oceanearth

    őstag

    válasz mityku #1554 üzenetére

    ebbe a színbe eladhatatlan volt. fakabát rt-nek meg úgyis mindegy. :)
    bocsi

  • oceanearth

    őstag

    válasz biggamer #1558 üzenetére

    libafos zöld színá skoda favoritot?? nem annyira hinném??
    vagy a terep zöldre gondolsz amit a határőrség vett jó pénzért, majd 1 évre átadták a fakabát rt-nek?? azon is tuti keresett vki szép summát...
    hát meg mondom őszintén eléggé kifacsart ízlése van annak aki zöld skodát vesz, postásokon kívül meg rendőrökön kívül nem igen láttam.

  • oceanearth

    őstag

    válasz jolti05 #1556 üzenetére

    És még kérdezik ezek után a rendőrök, hogy miért rossz a hírük??

    19 éves diákgyerekek megarcolása az megyen, de a bűnözők meg szabadon rohangálnak, bármit megtehetnek, ha esetleg cigány is a bűnöző akkor meg kiskirály lehet. A fehérgalléros bűnözést ne is említsem, mert az elképesztő méreteket ölt...

  • oceanearth

    őstag

    válasz szasanyi #1566 üzenetére

    Tanulni tanulok, immár több mint 16 éve koptatom a padokat, de ügye jó pap holtig tanul, tartja a mondás. Egyébiránt minden nap egyre jobban belefáradok az egészbe és így 23 évesen élhetek egy jövő nélküli szar országban, ahol az emberek olyanok, amilyenek, kiábrándítóak, erre fel van építve egy egész rendszer, ami asszisztál hozzá...
    A változtatás lehetőségét meg egyre kevésbé látom...

  • oceanearth

    őstag

    válasz Vertigo18 #1587 üzenetére

    Szia Vertigo!

    Tudom könnyű nekem a partvonalról dumálni, de akkor is megteszem.
    Nem az eljárást jogszerűségét kérdőjeleztem meg, hanem morális oldalról nézem a dolgokat. Én a 8. kerületben lakom, itt minden cigány késsel járkál, árulják is néha bele-bele mártják vkibe vagy egymásba, csakúgy ahogyan a viperát is, naponta kapok ajánlatokat ezekkel kapcsolatban, mármint, hogy "vegyé testvérem viperát, mert occcsó"
    Ő tőlük senki nem veszi el, nem igazoltatják őket, bármit megtehetnek, csak azért, mert cigányok. Ha gáz van rasszizmust kiáltanak és már mossák kezüket.
    Ennyi volt nekem itt a problémám, hogy 19 éves taknyos gyerekeket könnyű büntetgetni, de a valódi bűnelkövetőket felhajtani...
    Nálam is van sokszor kés, általában bicska, mert jól jöhet, de nem ritka a rambo kés sem, amikor modellezni megyek, mert jól jöhet, ha valalmi erősebbet kell elvágni.

    Nálunk pl. most egy hülye cigánygyerek elkezdett táskázgatni, hiába hívtam a rendőrséget, h jöjjenek ki, adtam személyleírást, megmondtam merre futott, simán követhették volna a térfigyelőkön, b@sztak akármit is csinálni, szegény néni, akit meg lehúzott a táskázgatós gyerek, meg ott sikítozott... ők meg ki sem jöttek.

    üdv

  • oceanearth

    őstag

    válasz Vertigo18 #1605 üzenetére

    Hidd el tényleg nem jöttek ki. Én idáig akárhányszor hívtam a rendőrséget, mintha zárt kapukat döngettem volna. Egy az, hogy 3-4 perc mire fel lehet őket hívni, ha egyáltalán eléred őket. Ezt is egy viccnek tartom, hogy erre sincs pénz, ember, technika, hogy egyáltalán elérhetőek legyenek.
    Pár példa:
    1. Idén nyáron mentünk le Balcsira és a cigányok azzal szórakoztak, hogy köveket dobáltak az autópályán, meg megpróbálták leköpdösni a kocsikat az egyik felüljáróról. 3-4 perc után elértem a rendőrséget, akiik kapcsolták a helyi kapitányságot, akik nem vették fel a telefont. 20-30km-t mentünk, folyamatosan próbálkoztunk, kicsöngött, de semmi.
    2. Kb. 1 éve nem kaptam meg a jobbkezet, kiütötték a bal első futóművemet. Ott álltam a kereszteződésben, a csávónak nem volt betétlapja, francia jogosítványa volt, meg trükközni próbált, arrébb állt a kocsival meg minden. Felhívom a rendőrséget, ez úgy 2 utcára volt a VIII. kerületi kapitányságról. Mondom ha nem gond, guruljanak ki 2 utcát, ezét, meg ezért. Nem jövünk, mert elismeri a kárt. Mondom most persze, de se betétlapja, a jogosítványa se 100-as és én meg futómű nélkül állok az út közepén, ő meg már arréb állt a kocsijával, hiába kértem, hogy ne tegye... Nem jöttek ki természetesen.
    3. Ez az előbb említett eset volt a lehúzós cigánygyerekkel. Akkor sem jöttek ki sajna.

    Tudom én, hogy sok a meló, de hidd el nem véletlen olyan amilyen a rendőrség megítélése. Az meg biztos, hogy ti erről aztán a legkevésbé tehettek. Talán azt tudnám mondani, hogy a "Fejétől bűzlik a hal".
    Normális vezetés nélkül, nincs normális rendőrség. Az is vicc volt, hogy X milliárdét vettek a határőrségnek zöld kocsikat. Ezt X millióért felmatricázták, majd rá 1,5 évre összeolvadt a határőrség a rendőrséggel... Hihetetlen, hogy ezt nem tudták 1,5 évvel ezelőtt??

Új hozzászólás Aktív témák