Új hozzászólás Aktív témák

  • káen

    tag

    válasz Sanyabá #6751 üzenetére

    Srácok, ez a saját szubjektív véleményem, tapasztalataim a KR-nél alkalmazásra kerülő újoncokra értettem :)
    Amúgy ez nem csak a saját, hanem a kiképzőink véleménye is (no jó, ők kicsit keményebben fogalmaznak néha...).
    Nálunk munkaidőben lehet edzeni, ha olyan a szolgálat. Sőt, gyakorlatilag kötelező az edzés (kondi, judo vagy szimplán csak alakzatban futás, tömegkezelési feladatok gyakorlása, esetleg tonfahasználat). Ennek ellenére mit látok? A teremben vagyunk hárman a 40 fős alosztályból...
    Kifogások:
    "á, most szaunázni megyek" értitek, szauna, mint edzés...ritkán néztem olyan bután, mint mikor ezt mondta egy 21 éves, 60 kilós kolléga, akinek kilátszanak a bordái.
    "á, most van a pihenőnapom"
    "jujj, most nagyon fáj a vállam/hátam/bicepszem/usw (éppen amit edzetni szeretnék velük), ezt most kihagyom, majd legközelebb" (aha, csak várjam ki...)
    "fene vigye el, egy NAGYON fontos jelentés kell megírnom" (jelentés lakcímváltozásról)

    és akkor meg sem említem, mikor csak szimplán lelépnek a pihenőkörletbe.

    Többek között ezért vagyok mérges rájuk. Ilyen szempontból a KR kinyalja az alkalmazott seggét, de sokan basznak rá. :W
    Rendőrszakmai szempontból kettő..ismétlem: KETTŐ használható, okos gyerek van a tavalyi eresztésből. Sajnos az egyiknek akkora a mellénye, hogy nem fér be az ajtón (fél év után kijelentette, hogy már megérett a jőrvez beora). Kár, hogy fizikailag egyik sem üti meg a szintet :(
    Fizikailag ugyanez. Van egy-kettő életképes (mármint a mi alosztályunknál), a többi meg a fent említett kategória.
    Panaszkodom, mert tudom, hogy egy cudarabb helyzetben nem mi leszünk az erőnyerők :) (látva a fentieket és a gyakorlásokra alapozva)
    Sajnos ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül, 2006-os "veteránok" is így gondolják.

    A használható fiataloknak amúgy hatalmas riszpekt!

Új hozzászólás Aktív témák