Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz solfilo #373 üzenetére

    De ez nem magáncélú másolat. Magáncélú másolat az, amit akkor is elérhetek, ha forrás nem elérhető. Pl. a tévéről felvett dolgokat visszanézhetem, akkor is, ha éppen nem adják, vagy már lejárt a sugárzási jog, azaz már nem is adhatják többet.

    Spotify-on lementhetek offline hallgatásra dolgokat, de olyan értelemben nem nyerek vele semmit, hogy ha nem mentem le, akkor is bármikor meghallgathatok bármit. (Adatforgalom spórolásra jó, de a Spotify durván cache-el, egy csomó minden offline mentés nélkül is visszahallgatható akkor is, ha elmegy a net.) Ha meg lemondom a szolgáltatást, akkor max egy hónapon belül elvesztem a letöltött felvételeket is.

    Disney+-on és Skyshowtime-on még korlátozottabbak a lehetőségek: csak a mobilos alkalmazásban van offline célra letöltési lehetőség, ott is csak korlátozott számban és időtartamra, és persze ott is azonnal törlődik, ha lemondom a szolgáltatást.

    #374 arnyekxxx Nekem is megvan még az asztali DVD(-RAM) + HDD felvevőm, persze már nem használom, mert a tévém direktben tud felvenni a rádugott merevlemezre, ráadásul eredeti minőségben (simán menti a kábelen érkező bit-folyamot.) A streaming-app tudtommal nem ajánl fel ilyen lehetőséget. A HDMI kimenetet meg nem lehet elmenteni, mert az az infó is átmegy rajta, hogy nem másolható tartalom, ezért gyári eszközök pl. a tévém nem hajlandó menteni. Szóval mindenképp kell valami "spéci" szoftver vagy hardver, hogy streaming szolgáltatásból tartalmat lehessen lopni. (Amennyire tudom.)

    #377 Hieronymus Léteznek olyan (DVB) STB-k (állítólag), amik kódolatlanul vesznek fel, azaz bárhol és bármikor megnézhető az általuk rögzített tartalom. Pl. [link] .

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák