Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barniston

    újonc

    Sziasztok!

    Azért írok ide, mert remélem van itt valaki aki hasonló cipőben jár, és esetleg tudna nekem segíteni... Megpróbálom a lehetőségekhez mérten röviden összefoglalni a problémámat.

    Oculus Rfit S headsetem van.
    Nagyjából 1-2 éve "tönkrement" ami azt jelenti hogy nem használtam huzamosabb ideig, aztán egyszer fejemre tettem, és azóta olyan, hogy sötét kép van az eszközben, szürke háttérben vízszintesen 3 fehér pont mozog, és a fehér kezek a kontrollerek ott vannak beragadva lent, helyhez kötve mindkettő. Ezek a kezek forgathatóak, de el nem mozdíthatóak.
    Ez még Windows 10-en történt.
    Oculus Rift S infinite loading (3 dots) : r/oculus

    Az Oculus app azt írja ki hogy "Failed Sensor Check" bármikor megpróbálom párosítani az eszközt..

    Rift S Headset Sensor Check Error : r/oculus

    Az eszközön mindezektől függetlenül hang van, tehát zenét éppen lehet hallgatni rajta, de hát ennyi..

    Nem tudok rajta játszani már nem tudom mióta.. De még mindig nem szívesen adnám fel, mert hang van rajta, úgy tűnik áram megy bele, vagy nem is tudom de hátha van egy szemernyi esély arra hogy majd egyszer meggyógyul.

    Én MINDENT megpróbáltam amit az interneten írtak. De egyszerűen nem tudom sehogyan sem működésre bírni, nincsen megoldás... :( :( :(

    Azóta win 11re is váltottam. Nem tudom hogyan vihetném vissza a windowst 10re, ráadásul annak egy korábbi verziójára...

    Próbáltam én már mindent az eszközzel, az appot korábbi verzióra töltöttem, USB energiafogyasztást kapcsolgattam, még van egy olyan monitor tartóm is, ami konnektorba dugható mert USB nyílások vannak rajta, amik bele vezethetőek a gépbe tehát saját energiaforrású usb féleségbe is dugtam, dugtam a kábelt össze vissza minden színű USB nyílásba, de tényleg már majdnem mindent megtettem ami lehetséges... :(

    Amit tudni kellhet még az állapotáról:
    1) A használata előtt kb 1 héttel esett egy kicsit a fejes. Egy székről esett le, de dobozban volt. Nem hiszem hogy ettől ennyire tönkre kéne mennie.
    2) Az USB kábele a végénél egy olyan 10-20 fokban kicsit meg van hajolva. Egyszer régen véletlenül beleakadt a lábam, meghúztam, kicsit elferdült az USB. De ettől az esettől fogva nekem nagyon, nagyon sokáig volt így úgy hogy működött és semmi gáz nem volt vele.

    Nem tud valaki esetleg olyan csoda történetről ahol valakinek ilyen Oculus Rift S problémája volt, és meg sikerült gyógyítani? :(

  • Barniston

    újonc

    Sziasztok!

    Az iránt szeretnék érdeklődni hogy esetleg MISKOLCON van-e valaki, akinek van működő Oculus Rift S headsete, és hozzá olyan gépe amin használja is?

    Az én fejesem sajnos 1-2 éve "tönkrement". Írtam ide is párszor, tudjátok az a 3 point of death jelenség, hang van az eszközön de csak 3 pontot látok mozogni, és a kontrollerek egy helyben vannak ragadva.. Amikor a fejest csatlakoztatnám az oculus apphoz azt írja hogy failed sensor check, A fene tudja mi baja lehet megmozgattam már mindent, megpróbáltam mindent, semmi nem segített.

    A kábelemre gyanakszom, lehet hogy az a baj. Végülis a kábel USB vége meg van hajolva vagy 20 fokban, mert egyszer meghúzódott. De az incidens után még nagyon sokáig működött úgy is, de hát ki tudja...

    Abban szeretnék segítséget kérni hogyha Miskolcon van ilyen Oculus Rift S tulaj, hogy elvihetném-e hozzá a fejesemet hogy kipróbáljuk az ő kábelével és számítógépével? Hogy kiderüljön hogy a kábel a hibás, vagy a fejesem.
    Persze nem kérném ingyen, úgy gondoltam egy 5 ezrest adnék a segítségért. Maximum 10 - 20 perc lenne ez az egész. Összedugjuk a kábeleddel a fejest, megnézzük ad-e életjelet. Aztán az én kábelemmel a te fejesedet, ilyesmi. Tényleg gyors lenne az egész. Esetleg még az én kábelemmel az én fejesemet, hogy kiderüljön ha a gépem a hibás esetleg vagy az appom.

    Ha kiderülne hogy kábel hibám van akkor vehetnék új kábelt valahogy mert már nem gyártanak de használtan majd megpróbálok itt keresni. Csak hát egy kábel alsóhangon 40-50 ezer és addig nem vennék amíg biztosra nem tudom hogy ez a problémám.

Új hozzászólás Aktív témák