Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Remi1234 #51594 üzenetére

    Ha sehol se eles akkor rosszul van a fejeden. Lasd GalaHU hozzaszolasat [link]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • pRoject22

    őstag

    válasz Remi1234 #51594 üzenetére

    Sajnos pont az történik veled amit írtam pár napja, hogy sokan megveszik majd és a 4K TV képminőségét várják tőle, aztán meg amikor az ugye nincs meg akkor jön a hasas.

    Próbáld meg addig igazítani a fejeden amíg a közepe nem lesz éles, nézd meg a lencse nem-e véletlen maszatos vagy párás, a középső 20-30%-nak kell élesnek lennie a széle az a fresnel lencse sajátossága miatt homályos marad, TV képminőséget, főleg 4K-t nem kapsz vele.

    Az én VR headsetem ami kb 1 millió ft is max felbontáson 1080p monitor minőséget tud, és akkor ahhoz kell megint 1+ milliós PC.

    Sajnos ez ilyen, megkell szokni, tudom ,hogy a 4K TV után szar de cserébe 3D-ben játszol.

    [ Szerkesztve ]

  • Danecay

    addikt

    válasz Remi1234 #51594 üzenetére

    Ahogy #51597pRoject2HUN is írta, addig próbáld állítgatni a fejeden, amíg a legjobb képminőséget kapod, e mellett ne felejtsd el a lencsék pupillatávolságát (IPD) is a neked megfelelőre beállítani! Ezen felül ez sajnos ilyen, monitor vagy TV minőségű nem lesz, főleg úgy, hogy sehol sem lesz picit homályos. Ezen felül, sajnos a 3D játékok is alapjáraton csúnyábban mint a síkképernyősök, pusztán a technológia miatti erőforrásigény okán is, főleg ha azok rosszul is vannak megcsinálva, szóval még ez is visz bele egy csavart, ahol még az tud tovább rontani a helyzeten, ha szédülést is okoz a headset használata, azon játékok alatt amikkel játszani szeretnél.

    Másnak is :): Én PC-n vagyok Oculus Q2-vel és valahol sajnos én is ebben a cipőben járok, így én a nagy decemberi vásárlást és lelkesedést követően, nyilván több dolog kipróbálása után, vagy 1,5 hónapig be sem kapcsoltam a headset-et. Most ismét azon vagyok, hogy használjam, ha már több 100-e Ft-ot fordítottam erre a saját szórakozásom oltárán, a helyett, hogy a családi kasszába került volna az a pénz, mert a headset mellett, előtt, még egy jöbb procit és VGA-t is be kellett újítanom. Sokszor felmerül a lencsék témaköre, az, hogy a Fresnel nem olyan jó mint a Pancake, amiben biztosan van igaság, viszont ha egy játék Fresnel lencsés HMD-vel is jól tud kinézni, pl. a VR etalon Half-Life: Alyx, más játék pedig úgy néz ki mint a mosott sz*r, akkor ott nem a VR headset lencséivel és kijelzőivel kell legyen feltétlenül a baj, gondolom ezt én logikusnak a magam laikus módján. De, hogy mást ne mondjak, ott van hasonló példának, a 2018 év elei, 5 éves MOSS, kisegeres játék, ami már az igényeimnek egy teljesen elfogadható minőséget jelent, amit már rámondtam akkor is, amikor kiderült, hogy LOW grafikai beállításokra volt állítva, ráadásul még a beállított Render resolution is 1.0-n volt, és szerintem van az óta is. Ezzel szemben ott van az F1' 22, bő fél éves játék, és nálam, még ha a futási sebességet most nem is nézzük, úgy nézett ki mint egy rakás gőzölgő trágya. Tudom én, hogy a szimulátorok, vagy autós játékok a legerőforrás igényesebbek, de akkor is, ha magasra állítom a grafikai beállítást, fusson akár 25 FPS-el (nyilván nem ennyivel akarok játszani, csak a teszt kedvéért írom), de nézzen ki valahogy. Na annak egyiket sem sikerült teljesítenie. Ezt követően kapott a gép egy zsír új Windows-t, egy NVMe SSD-re, egyébként is meghajtót kellet már cserélnem, és hát részben ezért is hanyagoltam a VR-t, mert egy ilyen telepítés, ugye nem csak a magán a Win telepítéséből áll. Amióta újra elővettem a headsetet, az F1 '22 belövését céloztam ki magamnak célul, viszont kár, hogy az óta el indítani sem sikerült VR-ban:D Jó Tény, hogy inkább az Open VR-al kísérletezgetnék, mint a SteamVR-al, ezért azt én magam fel sem telepítettem, de szereintem valahogy mégis feltelepült, legalábbis részben, viszont OpenVR-al is mennie kellett a dolognak, mert pl. az említett MOSS, simán indult, vagy a TribeXR, amik PCVR fronton SteamVR támogatásúak, ha inden igaz.

Új hozzászólás Aktív témák