Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz clyvejhamma #4056 üzenetére

    "Attól, hogy ugyanott jelensz meg a következő szobában még mindig probléma, ha a következő szoba mondjuk 2x akkora."

    Ezt leirtam a 3x3 reszre (azok a szamok nem meter hanem a ter reszei) felosztott peldaval. Egy Star Trek holodeck nelkul nem tudom hogyan akarnad maskepp megoldani mint teleportalas, ha van is egy 5m x 5m jasztoteruleted ott nem fogsz egy 10m x 20m virtualis teret bejarni. Nekem nagyon ugy tunik tapasztalat nelkul irsz a Vive-rol, a chaperone ugy van beallitva hogy ne vagd bele a kezed semmibe. Nem hulyesegbol mondjak a setup alatt. Peldaul ha van egy 3m x 4m szobad akkor abbol nem egy 3x4m negyzet lesz a chaperon-ban hanem egy kb. 2x3m mert hagy helyet a kezednek.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • izomman1

    senior tag

    válasz clyvejhamma #4056 üzenetére

    Izlések és pofonok.. nekem bejön a Vive room scale je.. 2,5*3 M en játszom és kardos vívós játéknál (Sword Master VR ) vagy egy lövöldözős játéknál (Raw Data nál - Serious Sam VR nál stb.. ) ki is használom a helyet maradéktalanul fedezéket keresve odébb mozogva (mert a golyó elől el kell mozogni ide oda lépkedni.) Persze mozgós játéknál igen van , hogy a teleportálások közt a szoba közepére vissza térsz, ha széle felé elmozdultál, de a játékba sok minden megnézhetsz egy szobrot egy virágot amit körbe járhatsz megcsodálhatsz.. ettől a szabadságtól tetszik nekem a Vive és a VR..
    Persze minél nagyobb a szoba annál jobb , de kicsibe is lehet mozogni igaz többször felvillan a rács körülötted és megálljt parancsol. 360 fok nélkül viszont elképzelni se tudnám a VR játékokat (Na mondjuk a cockpit nél nem kell)
    Elhiszem, hogy ekkora szobával se rendelkezik a többség.. Hát ez van, az a kicsi VR piac is feldarabolódik room scale , 360 fokos vagy 180 fokos VR élményre .. Ráadásul az exclusivitás is még darabol rajta . De hát a Vive osok pénze piszkos az Oculusnak pedig csak örülhetnének ha megvennék a játékaikat mégtöbben, de ők a készüléket akarják eladni jobban exclusivitással ösztönözve. A VR jövője fejlődése érdekel és elégedett vagyok a Vive al, ezért írom le én mint Vive os a tapasztalataimat szintén, hogy ha más erre vagyik vagy Riftre (mások azokat a tapasztalatokat írják le) akkor el tudja dönteni az illető neki mi tetszene mi a fontosabb, mert tény egyik ebbe másik abba jobb (újjkövetés , design, kényelem stb )...Nincs is ezzel semmi gond..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák