Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobias88888

    őstag

    válasz Laby #26548 üzenetére

    Szinte csak szimulátorozok, 2.5 éve CV1-el és eddig nem váltottam. Jobb a Rift S, de nem annyival hogy nekem megérje. Tökéletesen meg leszel a CV1-el is, de arra figyelj, hogy van pár gyakori hibája, pl a kábel meg tudja adni magát.

    HP Reverb az amit szimulátorhoz tudunk ajánlani, ha belefér a 200 ezres headset és a megfelelő gép (minimum GTX 1080 / RTX2060S).

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Laby #26548 üzenetére

    Én a CV1-et elfelejteném a helyedben. Akár újonnan akár használtan, csak a Rift S-t tudom ajánlani. Szimulátorozáshoz nem csak a felbontás különbség jön nagyon jól, de a pixel elrendezése is jobb a Rift S-nek erre a célra. Aztán ott van a szenzorokkal és USB sávszéllel való sz*pás... Már maga az, hogy nem kell annyit szenvedni az USB-vel, hidd el megér +20-30 ezer felárat, jelentsen ez bármennyi idő plusz spórolást.

    CV1-nek több gyenge pontja is kijött: A HMD kábele képes megmakkanni és nincs replacement kábel, már nem gyártják... Így ha használtan veszed számolhatsz vele, hogy akár 1-2 héten belül is lefeküdhet és mivel már garancia sincs ezekre az eszközökre kidobtad a pénzed az ablakon. A másik gyenge pontja a füles része ami kontaktos tud lenni de mivel ezek nem jack csatlakozósak ezért nem könnyű cserélni őket (persze levehetőek és használhatsz saját füleseket hozzá).

    A Reverb-et akkor fontolgatnám a helyedben, ha már lenne tapasztalatod VR-ban. Ugyanis több emberke is jött ide simulator-only elképzelésekkel és sokuknak lett az a vége, hogy többet játszanak egyéb VR játékokkal, mint szimulátorral... A Reverb-nek kicsit gyengébb a követési rendszere, mint a Rift S-nek és persze drágább is. Szimulátorhoz persze az a legjobb választás, a Rift S viszont olcsóbb és tökéletes arany középút, mindemellett a legjobb választás az új belépőknek akik még nem rendelkeznek VR HMD-vel.

    Rift S esetén még számolj azzal, hogy nincs normális audio rendszere, a legjobb megoldás rá az összefoglalóban szereplő mod (Koss porta pro + 3D nyomtatott rögzítő). Ez kb +10-15 ezret jelent kiadásban. PErsze itt is elmondható, hogy csatlakoztathatsz saját fülest a HMD-re ezért nem muszáj egyből beleugrani a moddolásba de az a legkényelmesebb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • -Solt-

    veterán

    válasz Laby #26548 üzenetére

    A privát véleményem az, hogy CV1-t már csak nagyon vert áron érdemes venni, mert ahogy már írták, előfordul vele kábel hiba, viszont kábelt nem lehet kapni hozzá, tehát ha az beszarik akkor tudomásom szerint kuka a történet.

    Én a helyedben elmennék kipróbálni valahova egy Rift S-t, majd az alapján eldönteném, hogy kell-e ez nekem... ha igen, akkor még mindig van 14 napod meggondolni magad, addig visszaküldheted ha mégsem jön be.

    Ár/érték arányban szerintem ez a legjobb döntés, mert ha CV1-t veszel az ha nem megy tönkre, akkor is örök darab marad, mert eladni már nem fogod tudni...

    www.smart-bus.hu

  • a2d2

    addikt

    válasz Laby #26548 üzenetére

    Esetleg ha akad otthon egy Samsung Galaxy S7-es vagy jobb teló (az S6 túlmelegszik) akkor megfontolnám egy használt GearVR beszerzését. Így 5-10e Ft között bele tudsz nézni a 6DOF nélküli PC-s VR világba is (ALVR programmal). A látvány és a fejkövetés nem rossz, szimulátorozáshoz jó lehet. Én beletekertem így 150 órát Elite Dangerous-be és teljesen lebilincselő élmény volt.
    CV1 szintjét megüti, szerintem kicsit szebb is volt annál és annyiba kerül mint egy napos kölcsönzés. Én eleinte asszony S6-osával játszottam esténként, majd vettem használtan egy S7-est. a GearVR-omat eladtam mikor megvettem a Questet de a telót most is használom.

    [ Szerkesztve ]

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák