Új hozzászólás Aktív témák

  • hangszoro

    tag

    válasz Kicsimix #724 üzenetére

    Gondolom, hogy USB-s megoldás lesz, bár erről még nem sokat olvastam.
    Amúgy meg szerintem semmi varázslás nem lesz benne. Van legalább vagy 4-5 virtual surround technológia, ráadásul olyanoktól akik csak ezzel foglalkoznak évtizedek óta. Szóval mégis mivel tudna többet egy sztereó füles + virtual x.1 saját megoldásban, mint pl a dolby, dts, creative, asus megoldása? Az sem kizárt, hogy dolby vagy dts lesz az ő driverükben is, csak max a füles kicsit jobb minőségű.
    De a képeket látva ez is csak egy fülre simuló, nem pedig egy fület körbeölelő típus, ami elég sok külső zajt be fog engedni, ami ugye a virtuális valóságra alapozva elég fura. Persze jó hogy lesz, de én biztos nem fogom használni.

    Két ünnep között meglehetősen belemélyedtem a fejhallgató kérdés témába, és szerintem aki térhangzást akar, az külső hangrendszert használ, vagy ha nem akar zajongani akkor true 5.1/7.1 fejest, és ha ez nem megy (pl túl drága neki), akkor marad a sztereó virtuális térhatással. Ez utóbbival nekem leginkább a hátsó hangokkal van bajom, ill a játékokban nekem nagyon idegen hangokat generálnak.
    Ráadásul az USB-vel be vagy korlátozva az adott driverre. Én inkább egy minőségi hangkártyába invesztálok (ma veszek éppen egy asus phoebus solo-t :) ) és azzal tolom egy Razer Tiamat 7.1-el. De akinek sztereó fejese van, annak is kínál pl ez a hangkártya vagy 4 féle virtuális térhangzást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák