Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    Erős dilemma előtt állok, kellene még egy PC-t összerakni a családban (nőnek a gyerekek, így az enyémet megkaphatnák, én meg raknék össze magamnak újat), és elgondolkodtam, hogy sima asztalos játékokhoz gyakorlatilag a milliós gép talán már nagyon nem éri meg :F . (ilyen hardverárak mellett csökkenni fog a gamer kereslet a vga-kra, emiatt a hagyományos pc gaming lehetőségei is szűkülni fognak. SZERINTEM, de lehet nem jön be a meglátásom, de erősen csodálkoznék)
    Ugyanakkor voltak az emlékeimben olyan információk, hogy VR szemüvegeknek már léteznek olyan változatai, amik nem is igazán igénylik a combos gépet, mert maga a szemüveg intéz gyakorlatilag mindent. Kinyitottam az összefoglalót, és meglepődtem a 14 vr fejes képen, nem gondoltam, hogy már ennyiféle van. De ezt a sokfajta HDM-et látva ötletem sincs, hogyan tovább...
    Viszont hiszem, hogy a VR lassan, de biztosan fejlődni fog, és pont ma futottam bele [ebbe a cikkbe] is. Valamint ma láttam az apple szemüveges hírt, bár az jellemzően AR irányt képviselt, ha jól láttam. Így elgondolkodtam, hogy talán ideje lesz barátkozni ezzel a világgal, így a következő gép összerakása során lehet más szemléletet kellene alkalmazni. Felmerült bennem, hogy ha nem fontos félmillióért VGA, mert VR esetén amúgy is főleg a szemüveg számol, akkor talán egy gyengébb youtubozós, böngészős, filmnézős gép is elég lehet általános célokra, és a szórakozás részt pedig kiegészíthetné (vagy akár fel is válthatja, majd meglátom) a VR. Vagy pont ezért gyakorlatilag kell a combos hardver, mert az önálló fejes gyengébb, macerássab? :F

    Egy biztos: ugrálós vagy akár csak állva forgolódós és durván hadonászós hely nem lenne a használatához (üveg, vitrin, szűk környezet, stb...) így maximum az asztaltól távolabb húzott széken ülős (a székkel esetleg 90 fokos szögben forgolódós), karnyújtásnyi távolságban talán még semmit le nem verős vagy összetörős környezet áll rendelkezésre. Tekinthetjük inkább kanapé üzemmódnak a helyi adottságokat. Emiatt a kábel talán annyira nem okoz gondot, de lényeges, hogy a vr környezetben lehessen teljes értékűen gombokkal forogni, mozogni. Van erre esély, vagy mindenképpen kell neki egy szabad rész a szobában?
    Nyilván innentől intenzíven bújom a VirtuALL és hasonló linekket is, hogy képezzem magam a témában, mert jelenleg 0 tudással rendelkezem, és nem kis pénzekről lehet szó, amit felelőtlenül kár lenne elkölteni.

    Szívesen venném az ötleteiteket, javaslataitokat, hogy Ti milyen irányon, milyen megoldáson gondolkodnátok hasonló helyzetben? Elnézét a hosszúra sikeredett felvezetésért! :B
    :R

    szerk: lemaradt, hogy érdeklődési körbe Tarkov, Minecraft, Diabló, Vitcher is beletartozik, szóval mindenes, ami esetleg befolyásoló lehet. Szimulátor semmiképpen, azt egyszer próbáltam egy vr caféban, és 3 perc után durván megütött, miközben az akármiylen Experiment zombis lövöldével meg szuperjót játszottam. Talán egyszer majd a Star citizen lassú hajókkal...

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák