Új hozzászólás Aktív témák

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Magyarfarkas #43096 üzenetére

    * HSZ-em hosszú lett, de vannak kérdések, amiket másoktól is szeretném kérdezni. :) *

    "A bázisállomásos rendszer 2 bázissal csak mese hogy tökéletes, de 4 bázissal már perfekt!"
    Nekem kisebb a szobám (ággyal-bútorokkal együtt 2,9 m széles és 4,2 m hosszú) A kialakított játékterem úgy van hogy SteamVR kezdőpontja (a játékok listája) ágyam előtt van, ágymelletti fal felé nézve és igen, úgy állítottam be a játéktér határa ágy felett a falközelben van. (kb. 220 cm hosszú (X tengely) kb. 170 cm széles (Y tengely), mozogni igaz, nincs nagyon sok terem (X tengely mentén több), de nekem tökéletes. Szinte sose ütköztem nagyon bútorokba és ágyamnak puha matracának sose ütöttem be a térdemet sem. :D Ja és mindig aktívan használom a boundary rácsok használatát h tudjam mikor vagyoke a játéktér szélén.
    Így nekem 2 bázisállomással számomra tökéletes a követés, egymással szemben vannak sarkokban 370-400 cm távolságra.

    Hát igen... A VIVEPro2 tökéletes headset lenne, ha nem lennének kisebb és nagyobb hibái... Örömmel megvenném mert akkor a kontrollert és bázisállomásokat megtarthatnám...
    Nem tudom milyen mérnökök és dolgozik-e elég és őszinte tesztelő a HTC-nél, de hogy méregdrága Pro árat kérni egy olyan termékért -aminek hibáit nem vehették észre a piacra dobás előtt, vagy nem is akartak tudomást venni- így nem is érdemli ki a Pro jelzőt... Pofátlanság... Tényleg azt gondolom maguk alá ássák a sírt... Süllyesztőbe akarnak menni? Hát tessék csak! :(((
    Az egyik hibája hogy melegszik... Az OG VIVE is melegszik, hosszabb játékoknál éreztem h a fejszettnek a burkolata meleg lett, de nagyon nem zavart. De megtudjátok Ti mondani hogy jobban melegszik a Pro2 mint a OG VIVE? Erről hiába túrtam a netet. :F

    Igazság az hogy a Quest 2 és HP Reverb G2 közti dilemmámban HP Reverb felé húz jobban a szívem, [Intel PC-m van, lásd aláírásom] mert én inkább szimulátoros vagyok. (van 6 szimes eszközöm(!) PC-be dugva), mostanság nagyon szeretem a repülést is a MSFS2020-al. :) De szobaléptékű VR is érdekel.
    Szóval tudom hogy Reverbnek a követési rendszere nem tökéletes, de a szobám fényességén kedvem szerint állíthatom, mert ugye a 4 kamerás követési rendszer elvileg jobbak mint a korábbiak, korábban voltak kétségeim, de ezen videó alapján, a youtuber szerint fast paced játékokban is kiválóan működnek... (Ha jó veszem ki, a szobájának a mérete, hasonló lehet az enyémhez és ilyen fényességet eltudok érni. (Nappal biztosan. :DDD )

    Ja és a Beat Saberben (sem) nem vagyok profi. :) A "Hard" fokozatot már alig bírom, normál a max.) Nem is vagyok veterán VR játékos, csak szeretek edzés jellegben is szeretek gyors játékokkal is játszani.
    És tudom hogy úgy kell legjobban használni kicsit lefelé kell nézni h a kamerák lássák a kontrollert és az igazság az hogy mindig is úgy játszottam... Értsd: mindig láttam a kontrollereket-virtuális kezeket a kijelzőben.
    Azért bevallom, a Reverb tracking-gal így is van kis félelmem...
    De főként a kényelmetlenség és ezzel együtt nem túl jó képminőség miatt szeretnék váltani VIVE-ről és HP-nak ott a elsőosztályú képtisztasága, ami tényleg nagyon segítene a repcsi műszereit jobban tudjam olvasni, miután a VIVE-al a folyamatos fókuszvesztés miatt nem nagyon éreztem az immerziót.

    Úgy tűnik hogy mindkettővel kéne rendelkezni hogy mindkét területen tökéletes legyen a VR, ha a fény alapú nekem se válna be... :) :(

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Új hozzászólás Aktív témák