Új hozzászólás Aktív témák

  • izomman1

    senior tag

    Srácok tartozom egy beszámolóval...Igazat mondott ez a vén kópé! (részben)
    Első körben a készülék beüzemelésével is gondok voltak nem vette az adást a gépem nem látta a headsetet mire kiderült 1 óra szenvedés USB port setupolás után, hogy csak jobban kell benyomni azt a kábelt a Headset be, mert
    ugyanis teljesen szétszerelve kapod az eszközt.. Pedig már majdnem kezdtem izgulni én vagyok az a szerencsés akinek nem fog működni az eszköz vagy hogy rossz az alaplapom hozzá nem kompatibilis?
    Amikor megláttam a képernyőt a gyönyörűségtől egyből elaléltam. Ezt vártam és erről álmodtunk megannyian oly régóta! Tiszta éles képet távolba is pixel mentesen.
    Én itt már a pixeleket egyáltalán nem látom és végre tű éles a kép a távolba . Ilyet én még VR sisakba nem láttam pedig a Pimax 5k Plus se kutya volt igazi WOW érzés..
    Első wow érzés HTC Vive megkapásakor érteztem .. Utána pedig a széles FOV miatt a Pimaxnél jött elő a szerelem és most pedig a G2 nél is megdobbant a szívem! :-P
    Tudtam ennek maradnia kell 100 % nem adom tovább és milyen jó, hogy ilyen későn hozta a Bestware , mert majdnem látatlanbe eladtam , de szerencsére a vevő vissza mondta, mert eddig már nem vár azt mondta inkább sajátját veszi át az is itt van januárban
    Na mindegy kicsit részletesebben témákra bontva:
    Kényelem: Csillagos ötös ilyen kényelmes "sapka" még nem volt a fejemen.. Kicsit mondjuk ropog a műanyag ahogy forogsz benne , de elmegy, viszont a kábel tartó műanyag 1 fordulásnál lepattan kb 10 szer eljátszottam ezt
    míg végül eldobtam és gyorskötözővel rögzítettem magamnak.
    Képernyő: Itt csak szuperlatívuszokba tudok beszélni az eszközről tű éles nem látszik screen door effect egyáltalán igazi monitor feeling! Kis good rays viszont még viszont igen de ez csak fekete fehér felületen jön kicsit ki és nem zavaró egyáltalán.. Színek viszont szerintem nem sokkal jobbak a Pimax 5 k pluséhoz sem, mert ott is lehet már blacklight ot állítani mert javultak a színek.
    Oculus Quest 2 is elbújhat szerintem e mellett távolba homályosabb volt mint az 5k plus és ez tényleg így volt ráadásul még a gépigénye is kábelen mintha nagyobb lenne a G 2 höz képest is..
    FOV: Szerencsés vagyok nekem széles a fejem és a szemem nincs úgy az arccsontomba besüllyedve így 90-95 ös FOV látok nagyobbat látok mint a Q2 ben! Ha nagyon az arcomra húzom akkor még a 100 körüli érték is kijön így én is moddolni fogom FrankenFOV val.
    A 100 már elfogadható igaz nem egy Pimax és ebben , de ebben sajnos alul marad a ki G2.. De középen a kép csodálatos így tényleg feledteti az FOV veszteséget az eszköz... Talán a jövőben szélesebb FOV vel egy Index 2 jön?
    Sajnos azt hallottam sok beszámolóból, hogy a Pimax lencséje miatt hiába a 8KX nél a nagyobb felbontás nem tud olyan éles lenni a kép így egyenlőre attól távol tartom magam. (8k plus határozottan rossz élmény volt még 5k plus hoz képest is utóbbi élesebb és jobb)
    Követés: Követés hagy némi kívánni valót maga után és a kontroller esetén sok játéknál egész egyszerüen nem tudsz játszani bidingelni kell őket ha lenne gyakorlatilag használhatatlan. Még szerencse, hogy előlre látó voltam és a lézeres
    követésem megtartottam Vive wandok nagyszerűen muzsikálnak 10 perc a setup fentebb írtam előző hozzászólásomba hogy kell . Sajnos aki azt gondolja ez egy full rendszer jelentem nem ( vagy csak ha nem zavarnak a konfigurációs problémák és a követési problémák )
    mert szenvedés sima kontrollerekkel roomscalelni.
    Kontrollerek viszont kicsit Oculus Touch feeling azzal még nem is volna baj.
    Hangzás: Én nem vagyok elájulva ettől a lebeg a füled mellett dologtól persze kényelmesebb, de néha recseg főleg hangosabb hangerőn nem tudom én fogtam e ki egy gyárilag hibás verziót vagy ilyennek kéne lenni? Sokszor jól megy
    sokszor meg recseg igaz sokszor túlhajtom a gépem és alig bírja a 100 % beállítást a játék is akad alatta.
    Teljesítmény : szerintem még az 5k plus tól is kicsit erőforrás igényesebb az eszköz brutális Medal of Honor Above and Beyond esetén 100 % beállítás mellett out of memory üzenetet kapok csak valahol 76 % nál nem.. 16 gb ramom van a gépbe igaz DDR 3 és 11 GB os GTX 1080 TI
    RTX 3080 kártyán is csak 10 Giga ram van ott is ilyen üzenetek jönnek fel?
    Brutál sajnos lassan gépet is kéne fejlesztenem de hellyel közel elbírja.
    Egy szó mint száz ahogy említettem már 700 euróért ez csak majdhogynem egy headset ehhez még egy lézeres követés is dukálna ha normálisan akarsz room scale be játszani és nem szenvedni (lövöldözős , kardos játékok)
    Pár konfigurációs példa miért használhatatlan jelenleg:
    Fallout VR - pitboy ba nem lehet képernyőt váltani-sajnos vive wanddal se megy még mert WMR headset kontrollert érzékel.
    Skyrim VR - nem tudsz térképet váltani- Vive wanddal szépen megy
    Walking Dea -Saint and sinners - már a kezdeti menün se tudsz tuljutni nem tudsz kalibrálni magasságot- itt megjegyzem sajnos még Vivee Wanddal se megy! mert valamért a játék érzékeeli , hogy WMR headsetben indult és nem Vive Wandot érzékeli hanem a WMR kontrollert keresi.
    Doom VFR - nem lehet fegyvert váltani -vive wanddal szépen megy
    Boneworks - nem lehet a menün túljutni.- vive wanddal szépen megy
    Pawlov Constractor Onward viszont szépen megy.. ( követési hibákat leszámítva de játszható)
    Még a héten tesztelem a konfirgurációkat bindingelési tutoriált végig veszem hátha a problémákra megoldást találok..
    Nekem egyenlőre Vive wand is megteszi tök jó hozzá... Pimax bár jó , de tegnap túladtam rajta más élmény inkább annak való aki akarja érezni a sebességet a nagyobb FOV-t room scale ba egy 100 as FOV is elmegy ha ! kristály tiszta a kép és itt
    ez adott .. erre vágytunk srácok a kezdetek óta és a G2 elhozta a megváltást. Én mindig az értéket keresem a VR sisakokba az előrelépést itt megvan és úgy ahogy az 5k plus ba is megvolt . Más élményt nyújt, de nekem most ez kell és két rendszert nem akartam
    fenntartani így ment a Pimax 5k plus nem sokért Karácsonyra biztos örül valaki nagyon annak is én is nagyon örültem a széles FOV nak annó. Még annyi sajnos az egyik kontrolleremen egy led nem világít, de ettől függetlenül jól funkcionál, de sajnos ebből garanciáztatás lesz jövőre.. Még szerencse , hogy Vive wanddal most tudom használni amúgy is.. Végezetül Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák