Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baani59

    aktív tag

    Sziasztok,

    rövidlátó vagyok és ötven fölött. :O

    Egyre jobban utálom ezt az életmódot - olvasáshoz, monitorhoz, telefonhoz szemüveg le - kicsit távolabbra nézés szemüveg fel.

    Kb. 8 évvel ezelőtt próbálkoztam multifokális szemüveggel - akkor nem tudtam megszokni.

    Most megint rászántam magam.

    Hiába keresgélek a neten árakat nem nagyon találok. Örülnék, ha valami infótok volna a kiválasztott lencsékkel kapcsolatban.

    Távoli dioptria: -2,5 Közeli: -0,25 PD= 68 mm

    Hoya Mystyle valami közepes keménységű réteggel.

    Mennyi ennek a reális ára?

    A cégem által kapnék ott kedvezményt, de az az érzésem, hogy az csak "virtuális kedvezmény.

    Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

  • baani59

    aktív tag

    válasz ferkoboy #1470 üzenetére

    Köszönöm szépenaz infót. :R

    A MyStyle által biztosított testre szabás vajon mennyire növeli a komfortosságát a szemüvegnek?

    Megéri vajon az árkülönbözet a MyStyle-hoz viszonyítva?

    8 évvel ezelőtt nem tudtam megszokni, van bennem egy kis "para"...

    Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

  • baani59

    aktív tag

    válasz ferkoboy #1477 üzenetére

    Szia,

    elkészült a szemüveg, ...va sok pénzért, sajnos a para nem volt alaptalan. :(
    Az eddigi tapasztalataim (szerda óta hordom):
    - a távoli rész jó
    - a közeli is
    tehát olvasok valamit és felnézek, remekül látok.
    Sajnos a köztes távolság, mintha nem is lenne. Ez azért nagy gond, mert a munkaidőm felét monitor előtt töltöm. A monitor kb. 60-70 cm-re van, kb. az alsó negyed része éles. Ha felemelem a fejem, persze élesednek a magasabban levő részek is, de a felső negyedrészt csak egészen extrém fejtartás mellett tudom élesre "állítani". Igaz még nagyon kevés idő telt el, de úgy gondolom ez később sem fog változni.

    Az optikusnak, aki rábeszélt és az elkészítésben is közreműködött, többször is elmondtam, hogy mi a gondom, mit szeretnék. Azt mondta, ezzel a lencsével minden meg fog oldódni. Lesz valami Ipad-re illesztett mérőrendszer és kb. 80 kérdéssel feltérképezik a szokásaimat. Pl. mennyit ülök monitor előtt, mennyit olvasok, mennyi időt töltök autó vezetéssél, stb. Az Ipad-os mérés tényleg megvolt. Feltettek valami műanyag szerkezetet az általam választott keretre é s csinált néhány képet szemből és balról. Műszerrel mért pd-ét, illetve egy tollal valami jelet tett a keretben levő műanyagra.
    Keretajánlás nem volt - talán rögtön jót választottam.
    Firtattam a 80 kérdést, erre azt mondta, hogy nem kell mert "ballansz" lencsét használnak.

    A véleményedet szeretném megkérdezni, minden rendben ment és majdcsak kiélesedik a monitor is vagy valamelyik paramétert nem sikerült beállítani rendesen.

    Lefényképeztem a szemüveget és a mellékelt kártyákat. Válaszodat előre is köszönöm.

    Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

  • baani59

    aktív tag

    válasz ferkoboy #1489 üzenetére

    Nem volt tükörpróba, meg más sem - egyedül Ipad-es fényképezés. :((

    Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

  • baani59

    aktív tag

    Sziasztok,
    lassan két éve hordom a Hoyalux ID Mystyle progresszív lencsés szemüveget.
    Jó-jó, de nem az igazi. Lehet, hogy bennem van a hiba - bizonyos helyzetekben észre sem veszem, hogy rajtam van, máskor meg állandóan keresni kell az éles képet. Pl. az olvasási távolságban levő monitor csak egy viszonylag keskeny sáv éles, illetve ha oldalra kell néznem, mondjuk egy útkereszteződésben, mintha nem is lenne perifériás látásom, homályos minden. :O

    Állítólag ezeket a lencséket folyamatosan fejlesztik...

    Sokat reklámozták tavaly a Varilux S 4D nanoptix technológiás lencséket.
    Van valami információtok/tapasztalatotok róla? Mennyi lehet az ára?
    Két éve, amikor a Hoya lencsés szemüveg 150k volt, betévedtem egy Variluxal foglalkozó optikába, megajánlottak valami szuper "konfigurációt" (sajnos nem emlékszem, hogy mi volt) 260k forintért.

    Most is kb. erre számítsak?

    Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

  • baani59

    aktív tag

    válasz ferkoboy #2080 üzenetére

    Majdnem 40 éve hordok szemüveget, pár szemorvos és optikus foglalkozott már velem.
    Elképzelhető, hogy a "heterophoria" rejtve maradt?
    Ha megemlítem a szemorvosnak, hogy célzottan azt keresse, gondolom csak megtalálja.

    A mostani szemüvegem adatait és tapasztalatait felhasználva lehetne jobb látásélményt nyújtó szemüveget készíteni?

    Az a problémám, mint 2 éve - a marketing minden optikában jó - de az elkészült szemüveg nem biztos. :(

    Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

Új hozzászólás Aktív témák