Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • perge666

    veterán

    válasz Adam0717 #6892 üzenetére

    Neked is B.Ú.É.K.

    Wow,nagyon jó volt olvasni a történetedet. :C
    A Fat PS2-t énis nagyon szeretem,kedves nekem,bár már nincs itthon belőle 1db sem néhány éve. :(((

  • Jigoku

    tag

    válasz Adam0717 #6892 üzenetére

    Boldog új évet!!:D

    Hú, nem semmi köröket futottál vele, de szerintem nagyon megérte megmenteni, milyen szép (és működő!) masina! Irigylem, hogy ilyen bátran belenyúlsz a gépekbe, meg ilyen magabiztosan tudod javítani őket! Az én slimemre is ráférne egy belső takarítás (így 13 év után, huhh :DDD ), de egyelőre nem tudtam rávenni magam csak arra, hogy porolgassam meg becézgessem (avagy a szokásos mindegyik konzolomnál) lol.

    PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Adam0717 #6892 üzenetére

    Jól tetted. 3 euróért jó az alkatérsznek. Valaki ügyesen szétzúzta a tálcát utána kimentett annyit ami kellett belőle.
    Amúgy ha elektronika "seképsehang" állapotban van, az szvsz a legjobb jel. Mert ha pl. a táp halt meg, az szerelhető a legkönnyebben. Míg ha valamelyik cél ic, az a legrosszabb.

    Deamúgy hol akasztasz le ilyen 3 eurós gépeket? Én is vevő lennék kettőre. :DDD

    mod: én nemrég 3700 forintért vettem 2 db ps1-est. Ismeretlen állapotúak. Semmim sincs hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Adam0717

    csendes tag

    válasz Adam0717 #6892 üzenetére

    Sziasztok! Folytatnám a történetemet, ami látszólag nem akar és nem is fog véget érni. Elsősorban azért, mert lehet hogy hasznos informácciókkal tudok szolgálni, másrészt lehet hogy érdekel valakit. A legutóbbi posztom a #6892-es volt, és akkor még 3 PS2m volt.

    A 2 fekete (30004R, 39004), továbbra is szolgál kb napi szinten, probléma nélkül. Az ezüst PS2-őt az öcsém használta a nagy műtét után, és kb. 4 hónapra rá meg is halt az olvasófej. Sokat használta írott (Sony DVD+R) játékokkal, mivel HDD adapter csak egy van, az pedig nálam. Miután meghalt, próbálgattam még ide-oda tisztítani, kalibrálni, de teljesen kifeküdt. Kíváncsiságból rendeltem 2 új KHS-400C lézert. Egyet a Wishről (4.99€), a másikat az Amazonról (16.99€). Így nyárra jutottam el oda, hogy nekiálljak megcsinálni.

    Szerintem nem nagy meglepetés, hogy a Wish-es lézer beépítés után meg sem mukkant. Akármennyire is próbáltam, csak kattogott, de nem csinált semmit. (Inkább azon lepődtem meg hogy azt kaptam amit rendeltem a Wishről).

    Az Amazonos fej több reményt adott, eleve szebben volt becsomagolva, illetve a Sony logo el van takarva valami műanyaggal. (Ha valaki tudja esetleg, kíváncsi lennék hogy mi ennek az oka, illetve hogy milyen lézerek ezek? Használt, újrakalibrált, kitisztított, vagy utángyártott új lézerek??)
    Az amazonos fej. Sajnos már nem találtam meg ugyanazt a hírdetést, különben belinkeltem volna. Valami olasz cég, a papír ami jött vele az is olaszul volt.

    Eljutottam a beépítéshez, beleraktam, és ment. De úgy mint egy új. PS1-es, PS2-es, dual layer, kék CD, DVD film, bármi.

    Ha már szét volt szedve, megcsináltam a hűtőventillátort is, mert az az USB kábel nem volt valami túl esztétikus.
    A hűtő gyári, picike csatlakozója tőböl tört le, így teljesen mentehetlen volt, így maradt a 5V USB. Tudom, nem a legszebb munka. :D

    Ezután összelöktem, és ment vissza az öcsémhez, aki azóta is nyúzza, problémamentes 7 hónapja.

    Kész is lettem volna, de találtam egy eladó fekete 50004-es konzolt. Az eladó szerint "defekt" (Ausztriában élek). Azt írja, hogy "defekt", mert az AV kábel el van törve, és nem ad képet. Nézem az árát, 5€. Nem gondoltam, hogy valaki ennyire lökött lehet, de mikor megláttam az eladót, azonnal elhittem. A vétel után a szeme előtt húztam ki a kábelt a konzolból, és úgy nézett rám, mint Istenre. Azért még mielőtt bezárta az ajtót, megjegyezte "na, ha ezt tudtam volna..." :)) Persze, ez már későbánat.

    Hazavittem a konzolt, amibe a Memory card és a gyári, Dualshock2 kontroller is bele volt dugva, szerintem nem tudta azt se hogy azokat ki lehet húzni. Volt rajta 2 kőkemény mentés, egy GTA vice city 2007-es dátummal, és egy PES 08 mentés 2012ből. Valószínű, hogy 1 kezemen meg tudnám számolni, hányszor játszottak a PS2vel. A PES 08 is benne volt még. Annyi baja volt, hogy a gombelem, ami menti az időt, le volt merülve. Így a világító micsodák bekapcsolás után nem jártak körbe-körbe, illetve meg volt ragadva a dátum és idő 2000/01/01 0:00:00-nál. Ez is azért lehet, mert sokat állt a PS2, áram nélkül. Szétkaptam, kicseréltem az elemet, a lézert azért megtisztítottam. Mondanom sem kell, tökéletesen működik. Esztétikusan nem a legszebb, de megtisztítottam kívülről, amennyire lehetséges.

    (balról jobbra -> az új 50004, 30004R, a műtétes 50004, 39004)
    Így már 4en vannak, amiből 3 van igazán használva. A fekete 50004-est beraktam a szekrénybe, elő lesz szedve a közeljövőben egy projekthez, amit ígérek, ismét megosztok veletek. :DD Köszi ha végigolvastad.

    My in-use PlayStation® consoles (37 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

Új hozzászólás Aktív témák