Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni! Linux Mint 17-et használok 2 hónapja. Előtte Min 16ot és fél évig Ubuntu 12.04 LTS-t. Szóval kb 1 éve vagyok Linux felhasználó. A napokban jöttek 4es szintű frissítések, fel is tettem őket és elkezdett rosszalkodni a rendszer. Először ha energiatakarékos módba kapcsolt a monitorom, akkor nem tudtam életre kelteni. Megmozdítottam az egere, a monitoron a led narancsról zöldre váltott, de csak annyit írt, hogy "No signal". Egy ctrl-alt-backspace megoldotta, újra bejelentkeztem és jó volt. Jöttek újabb frissítések, ahogy láttam Nvidia és alaplapi videókártyámhoz is, aztán x-server. Ezután meg pont fordítottja történt, hiába állítottam energiagazdálkodásnál 5 percre a monitor kikapcsolási idejét, tök random kapcsolt ki a monitor. Volt mikor egy óra után, volt mikor fél óra után. Utána akartam nézni energiagazdálkodásnál, tálcán jobb klikk és rendszerbeállítások, de azt írta ki, hogy valami fájl nem található. Gondoltam egy reboot helyre teszi a lelki világát, de bejelentkező képernyőig jutottam, beírtam a jelszavam, majd fekete képernyő egér mutatóval. ctrl-alt-F1-el próbáltam nyitni terminált, de csak fekete képernyő villogó kurzorral. Próbáltam más asztali környezettel belépni Cinemon variánsokkal amit alapból feltesz a Mint, de ez a hibaüzenet fogadott:

    Van mód arra, hogy működésre bírjam a jelenlegi rendszeremet? Ha igen, akkor hogy? Live módban lementettem minden fontos cuccomat, ha bukna a mutatvány, akkor újra Ubuntut tennék fel. Csak nem tudom melyiket? 14.04 LTS vagy 14.10? Cinnemonnal szeretném használni, mert számomra az a leg kezelhetőbb, átláthatóbb Win után. Dash-al nem vagyok nagy haverságban, nem tudtuk megszokni egymást.

    30 giga hely van linuxra szánva. Eddig nem volt /home-om, mert úgyis mindent vinyóra mentettem, linux pedig SSDről futott. Mekkora partíciót érdemes áldozni /home-nak? 15 giga /home és 15 giga /root okés? Vagy mit ajánlotok?

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz BoB #21374 üzenetére

    Köszi! KDE nem a szívem csücske, de gondolom rá tudom hegeszteni Cinnemont? Partíció méretek ügyében tudnál segíteni? Kubuntu 14.04 LTS lényegében Ubuntu 14.04 LTS csak KDE-vel? Vagy van más módosítás is? :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz BoB #21376 üzenetére

    Partíciónál arra gondoltam, hogy ugye SSD-n van 30 giga fenntartva linuxnak. Ezzel a 30 gigával, hogy gazdálkodjak? 15 giga /home és 15 giga/root, vagy toljam el az arányt valamelyik irányába? Nem nagyon vágom még linux alatt mi hova kerül, melyik partíció fog hízni, melyik legyen nagyobb?

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz BoB #21378 üzenetére

    Köszi, akkor szerintem marad a 30 giga /root. /home-ra szerintem nálam csak Office doksik és screenshotok kerülnek. Azokat meg át tudom tenni vonyóra live penről. :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Új hozzászólás Aktív témák