Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FixY67

    senior tag

    válasz Vladi #9324 üzenetére

    Azért köszi az összefoglalót! :)
    (megjegyzem, már a RedHat 2.0-ért is pénzt kértek - igaz, akkor még a könyvért és a CD-kért, net, pláne nagy sávszéllel, nem volt jellemző (itthon) - sajnos már nincs meg sem a könyv, sem a CD-k :( )

    Amikor a #9320-t írtam, akkor ott tartottam, hogy a RH nagyjából tiszta volt, de valahol az oldalukon volt egy megjegyzés, hogy ők támogatják a Fedorát. És itt elakadtam, hogy ha ez így van, akkor mi van a CentOS körül? Írtam ide, aztán elkezdtem turkálni és végül találtam egy oldalt, ahol leírták:
    A Fedora gyakorlatilag egy a RH által pénzelt fejlesztés, ami a RHEL előtt jár és ha találnak benne valami érdemleges anyagot, azt átteszik a fizetős verzióba is.
    A CentOS, meg elvileg egy "kiherélt" RHEL, amiből szintén elméletileg kiirtottak minden redhates hivatkozást és nem GPL-es(??? - így írták, de szvsz inkább a nem free licensz alatt kiadott programokra gondoltak) szoftvereket.

    Ami nekem mostanság komoly (lelki) problémát okoz: doksiból CentOS 5.2 a legfrissebb, holott már 5.4-nél tartanak. Ráadásul ez a dokumentáció a RHEL leírása, még a "RedHat" szövegek, copyright-ok is bennemaradtak. Valahogy olyan érzésem van, hogy linuxos környezetekben egyre erősebben csökken a dokumentáció készítési hajlandóság. :(
    (megértem valahol a fejlesztőket, én is mocsok mód utáltam sokáig az ilyen munkát, nade akkoris... :( )

    ...

Új hozzászólás Aktív témák