Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz ngabor2 #3688 üzenetére

    Most több téma keveredik.

    Amiről írsz, az alapesetben az, hogy X gépről indított program Y gép képernyőjén jelenjen meg. Ez nem ugyanaz, hogy a saját gépen rootként nem indul grafikus program, mert nincs DISPLAY változó definiálva.
    Én kicsit paranoiás vagyok, ha nincs szükség valamire, nem kapcsolom be. Az xhost-tal is inkább azt az IP-t engedélyezem, ami éppen használni akarja.

    Erre épülhet bambano postja, az ssh-val. Jelen esetben nem volt ssh-ról szó - egyébként triviálisan ez így nem fog működni, mert egrészt az X indulását át kell állítani, hogy hallgasson TCP portokon is, plusz az ssh konfigban, esetleg graf., bejelentkező konfigjába is turkálni kell. És még mindig bejöhet, hogy ssh után nem kapsz DISPLAY változót...

    A ''sima'', itt ülök a gép előtt, futó X alatt, és nincs DISPLAY változóm problémára egy borzalmas megoldás lehet, ha a /etc/security/pam_env.conf-ban a DISPLAY sor végén az OVERRIDE-nak konkrét értéket adunk me. (A pam változó-helyesttesítése nekem sohasem működött.) Ha pl. szinte mindig a :0.0-ás kijelzőn fut az X, akkor ez legyen az értéke. Így su után ez lesz beállítva, nem az üres sztring.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák