Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rimuru

    veterán

    válasz _Dumber_ #20710 üzenetére

    Én ezt használom. :P Ha töredezett lenne a fájl amit csinálsz akkor lassabb lehet mint egy egybefüggő, kb ennyit a hátránya.

    Vigyázat, csalok!

  • N0zer0

    senior tag

    válasz _Dumber_ #20710 üzenetére

    A gyakorlatban nincs hátránya. Ahogy kék luficet írja, a konténerfájl elméletileg töredezhet létrehozáskor, de gyakorlatilag nem nagyon szokott. Másrészt elvileg a rendszernek dupla munka, mert a swap fájlban lévő adatokat íráskor ext4-re is le kell képeznie, de ez is észrevehetetlen plusz terhelés. A gyakorlatban a két megoldás sebességügyileg 0,000001%-ban különbözik. A swap konténerfájl sokkal rugalmasabb, én is azt fogok használni Arch alatt, sokkal kényelmesebben lehet növelni és csökkenteni, mint egy partíciót vagy egy LVM logikai kötetet.

    A swap konténerfájlban épp úgy swap fájlrendszer van, mint egy swap partíción. Épp úgy kell a konténerfájlt is felcsatolni, mint egy partíciót (mount, /etc/fstab, satöbbi), olyan, mintha egy swap partícióról készült képfájl lenne. Épp úgy, ahogy egy bootolható linuxos iso-ban sem ext4 van, hanem épp olyan iso-fájlrendszer, mint egy telepítő CD/DVD-n. Persze ezt most nem neked írom, hanem csak úgy, ismeretterjesztő jelleggel, mert sokan nincsenek tisztában ezzel a dolgokkal, főleg windowsos felhasználók.

    Sőt, ilyen a WUBI-val telepített Windows melletti Linux. Az NTFS fájlrendszeren tárol fájl, amiben rendes linuxos fájlrendszer van. Igaz ez kicsit jobban lassít, nem a dupla munka miatt, hanem a linuxos NTFS driver egy kicsit munkásabban kezeli az NTFS-ses lemezműveleteket, de szerintem egy mai gépnél nem vészes, mintha titkosítva lenne a cucc, nem lassít sokat. Én kezdők esetén a WUBI-s megoldást preferálnám, úgy nem barmolják szét a partíciókat, könnyebben eltávolítható a cucc, csak a WUBI-s módszer inkább nem szokott menni, mint igen.

Új hozzászólás Aktív témák