Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz ngabor2 #4810 üzenetére

    Hali

    Kéne nekem némi segítség. Volna egy problémám. Egy régebbi gépemre raktam open Suse 10.3-at és problémázik.

    a vasból a lényeges dolgok a következőek:
    Gigabyte GA-6VXDC7
    2xP3 866MHz
    2x256 SDR 133mhz
    ATI 9200SE
    Adaptec 2940UW scsi vezérlő
    Quantum Atlas 36Gb 10K (ezen van a rendszer)
    Maxtor 40Gb PATA 7.2K primary ide-n
    ODD-k: Yamaha SCSI(!) CDRW(a vezérlőn van ez is)
    Pioneer SCSI(!) CDR (vezérlőn!)
    LG DVD-RW- secondary.ide-n

    hálókártya: 3Com 3c905B 100BaseTX (kártya PCi buszon)

    Namost a probléma a kövi. Már az installnál problémásan indult a dolog. Amikor kezdte volna a Suse az installt, gyakran megállt a scsi- driver betöltésénél. Viszont úgy átlagban minden 2-dikra továbbment és onnan már minden frankón ment. Installnál nem látta a hálózatot és a netet. Gondoltam miután felrakom majd beállítom késöbb. de egyszerűen nem tudtam. Az istennek sem akart működni. Felismerte a kártyát, de egyszerűen nem látta az itthoni hálózatomat és a net sem ment értelemszerűen.
    Gondolná az ember hogy rossz a hálókártya. Csakhogy beraktam egy jókis Knoppix 3.3-at, és azzal gyönyörűen elindul(mindig!, sosem áll meg a scsi drivernél, bár sokat időzik nála...) és bizony rögtön hibátlanul látja a netet...
    scsi drivernek a kövit tölti be ha jól láttam (ezt írja): aic7xxx.o
    Kipróbáltam Suse 10.3 Live CD-vel is ezt, hogy szépen cd-s linuxot indítok el, és bizony ismét jelentkeztek az anomáliák. MInden másodikra indul csak el, és megint nem megy a net.
    A furcsaságokat még az is tetőzi hogy raktam próbaképp egy WinXP Pro (SP2)-t a gépre és azon sem működött a hálózat, és megcsinálni sem tudtam....
    A gép továbbá UBCD-vel le van tesztelve, teljesen hibátlan minden hardveres komponens.

    Kérdésem:
    Mi a tüdőért nem működik? A scsi miért problémázik? Mi baja a hálókártyával? Knoppix 3.3-al minden hibátlan... Lehet hogy az újabb 2.6.xx es kernel egyszerűen nem kompatibilis ezzel a hw-el? Vagy rossz drivereket tölt be?
    Mindennemű segítségért hálás lennék.

    Köszönöm.

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák