Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    adott ket gep, a ketto kozott egy halokabel, a ket vegen ertelemszeruen egy-egy halokartyaval
    honnan lehet megtudni, hogy melyik szarja ossze magat idonkent (tipikusan komolyabb terheles alatt)
    en magam csak az egyik gephez ferek hozza, a masik, amitol a netet kapjuk, arra nincs bejarasom, de ha tudnatok tippeket adni, hogy mit nezessek meg, az sokat segitene

    az emlitett gepen a syslog-ban semmi jelet nem lattam annak, hogy nalunk lenne a baj, a hiba kezdetet megelozo 10-30 perctol a hibat koveto 10-30 percig csak a cron bejegyzesei voltak, mas semmi (s utana is csak par ftp hiba, hogy timeout-olt a user - mer' ugye lehalt a kapcsolat)

    amit tudok, hogy ilyenkor, mikor elszall a net, a masik gep azon halokartyajat sem tudom ping-elni, amirol a net jon felenk (ha magahozter a gep, latni fogom, hogy a sajat kartyat tudom-e, de ez elvileg nem sokat segit, mert akar halott halokartyat is tudok pingelni)

    szoval mindennemu otletet, tippet, javaslatot orommel fogadok

    jah, a gep egyebkent egy debian etch 2.6.18-4-486 kernellel (a masik gepet nem tudom pontosan, valami regebbi deb 2.4-gyel, ha minden igaz)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák