Új hozzászólás Aktív témák

  • _MaSTeRFoXX_

    csendes tag

    Ngabor2, akkor beillesztem a privát üzenetet:
    (meg odairom a neveket hogy egyértelműen látszódjon a beszélgetés)

    Masterfoxx:
    ,,,,Találtam még az etc mappát ezen belül rc.d mappát amiben van sok fájl, meg még az RC0.d RC0.d RC2.d.....RC6.d RCS.d. Ezekben vannak reboot, meg boot meg ilyen parancsfájlok.... Az RC.2-ben találtam egy k17network fájlt, Lehet hogy ez az.
    Újraindítom most a gépet és figyelem hogy mikor kapcsol ki a hálókártya, meg mit ír ki ilyenkor a gép. Hátha ad valami támpontot....

    Ngabor2:
    az RC2.d-ben levő network indítja. valahol le van írva, hogy az egyes futási szintek mit jelentenek.
    1: egy user, asszem háló nélkül. leginkább admin dolgokhoz
    2,3: normál futás, az egyik alapból grafikus, a másik nem.
    4,5: ezek általában nincsenek használva
    6: reboot
    0: halt, kikapcsolás

    tehát az RC6 és RC0 kt-kban is illene lenni network file-nak, abból kellene (ideiglenesen) elmozgatni.

    milyen kártya amúgy ez? egy lspci kimenetet is dobhatnál, de azt akár a topikba is. ha oda teszed, akkor ezt a pü-t is tedd be, hogy lehessen látni, hogy mire jutottunk eddig.

    --------------------------------

    Szóval, a hálókártya az alaplapi integrált, AsusP4P800 delux alaplapban.
    az lspci szerint:
    02:05.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8001 Gigabit Ethernet Controller (rev 13)

    Elkezdtem szerkesztgetni az RC2.d-ben található k17network fájlt, megkerestem azt az üzenetet amit kiír akkor amikor úgy gondoltam hogy leállítja a hálókártyát. A láthatóság kedvéért lefordítottam magyarra :)
    majd az utána következő sorokat ''hatalmas'' programozói tudásommal egészen egy reload) parancsig ki ## kommenteztem, arra számítva hogy majd így nem veszi figyelembe a hálókártya leállítást.

    De csak azért is leállítja...



Új hozzászólás Aktív témák