Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kis segítséget szeretnék kapni.
    Vettem egy Saitek R660-as kormányt.Ez az első kormányom, szóval lehet egyszerűen meglehet oldani a problémámat, csak én bénázok.

    Ha jól gondolom a gáz és fékpedálnak is úgy kell(ene) működnie, mint a kormánynak, vagyis ha kicsit fordítom el a kormányt, akkor kicsit fordul, azaz ha kicsit nyomom a féket/gázt, akkor kevésbé fékez/gyorsul. A kormánynál ez rendben is van, de a pedáloknál a legkisebb gáznyomásra is teljesen felgyorsul az autó, mintha maxon nyomnám a pedált. NFS Carbonnal próbáltam és Burnout Paradise-al, mindkettőnél ez a helyzet. A TDU és a GRID amúgy megsem moccan a kormánnyal, se kanyarodás, sem a pedálra nem reagálnak, hiába állítottam be például TDU-nál, hogy Enabled Wheel.
    Ráadásul az lenne még a baj, hogy például Carbonnál is a és a Burnout Paradise-nál is az említett jelenségen kívül, hogy a legkisebb lenyomást is maxnak érzékeli, ezen kívül még néha beragad a pedál, hozzá sem nyúlok, és csak gyorsul-gyorsul magától az autó.Nem fizikailag ragad be, a pedál visszaáll az alapállapotába. Ez amúgy attól van/lehet, hogy a Windows alatti driverben észrevettem, hogyha lassan engedem el a pedálokat, akkor hiába jön ki fizikailag a pedál, de marad egy kicsi piros csík az oszlopból, mintha még mindig kicsit nyomnám, pedig nem.Itt a kép, ahol hozzá sem érek a pedálokhoz:kép1. Na és ezt a játék már úgy érzékeli(amikor ugye játék alatt ragad be, de hangsúlyozom fizikilag kinnt van a pedál), mintha maxal nyomnám a pedált.Elég kellemetlen ez sok esetben, csak az segít ha újból megnyomom a gázpedált és hirtelen engedem el.
    Amúgy itt a driverben normálisan érzékeli a program, hogy mennyire nyomom, tehát amennyire lenyomom, annyin van a csík (kivéve persze amikor visszamarad):kép2. Nem tudom, hogy ez az említett játékoknál miért nem így működik, hogy annyira gyorsul/fékez amennyire nyomom.

    Szoftverek amik vannak: Windows XP SP3 32bit teljesen friss rendszer, pár napos, mire megjött a kormány, addigra már újratettem
    Aztán a Saitek oldaláról a legfrissebb driver, a 3MB méretű
    Miután ezek a dolgok jelentkeztek feltettem hozzá a 220MB-os szoftvert is,azt is az R660GT alól lehet leszedni de az sem segített.

    Röviden összefoglalva, az a baj, hogy a 4 játékból 2 miért nem érzékeli, illetve a pedálprobléma.

    Bocs hogy kicsit hosszú lett,de azért próbáltam minél részletesebben leírni a bajt, hogy ne ilyen segítség jöjjön, hogy tegyem újra a Windowst, és ha jelentkezik a baj, akkor jöjjek vissza.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Shad0w #4413 üzenetére

    Köszi, ez a dead zone megoldotta azt a problémát, hogy ha nem nyomom a gázt, akkor legalább nem megy az autó. :)

    Viszont feltettem az rFactort, és annál is az a probléma, hogy kicsit nyomom, maxon megy, és ez már a 3. játék, ami így reagál. Ja, az rFactor az meg nem ismeri fel a féket, szóval csak gázt tudok adni maxon.A beállításoknál megnyomom a gázt, teljesen kivillan pirossal a jelképe (gondolom folyamatosan kellene, mint ahogy a kormány jelképe is folyamatosan villan ki amikor tekerem), ha a féket nyomom nem is reagál rá :F

    Amit még csináltam, hogy feltettem a kormány eredeti CD driverét, hátha a régebbivel megy, de ez sem segített, ugyanaz maradt a probléma, mint a legfrissebb internetes letöltöttel.

    Lehet jobban jártam volna egy Logitech Formula Force EX-el, de a Logitechtől meg már irtózom, mert minden Logi cucc amit vettem az sz@r volt alapból, vagy fél év alatt megadta magát.Ezért lett Saitek, de már nem tudom mit tudnék csinálni ezzel. Ha nem lenne új rendszerem újratenném az XP-t, de így nem sok értelme van, hiszen új.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Laca19 (a) #4414 üzenetére

    Közben sikerült a fékbeállítás rFactornál, de továbbra is olyan a pedál, mint a billentyűzet, vagy nyomom, vagy nem, semmennyire nem szabályoz.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Közben a TDU-nál is szépen belehetett állítani, hogy menjen kormánnyal.

    neilszab
    Kipróbáltam amit írtál, illetve feltettem a Live For Speed-et, de mind a TDU-nál, mind a LFS-nél (is) megmaradt a pedál gombként való működése.

    cila1
    Én is szoftveres hibára tippeltem, de pont ezen oknál fogva tettem teljesen új rendszert mire megjött a cucc, hogyha valami baj lenne, ne azzal keljen tölteni az időt, hogy rendszert telepítgetek újra. Teljesen friss rendszerre ment rá a legfrisseb Saitek driver, szóval nem tudom szoftver oldalon mi lehet a baj (mármint ha szoftveres a probléma). Illetve mint írtam már, feltettem másik drivert is, ami a CD-jén volt, de azzal is ez a helyzet.

    Már ilyennel is próbálkoztam, hogy az USB-re akkor dugom rá, amikor a gép kivan kapcsolva és úgy kapcsolom be a gépet, illetve másképpen is,amikor csak akkor dugom rá az USBre, amikor már feléledt a rendszer, de hát ez sem vezetett eredményre.

    Már nem tudok mire gondolni, lehet az XP SP3 lenne a baja?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz neilszab #4421 üzenetére

    Igen, pontosan ahogy írod, driverben jó, de bármelyik játékban gombként funkcionál.

    LFS-ben megnéztem, amíg a kormánynál folyamatosan megy a csúszka, addig a pedáloknál ahogy hozzáérek abban a pillanatban maxon van a csúszka.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz neilszab #4427 üzenetére

    Na megérkeztek az új fejlemények.
    Én sem gondoltam volna, de beismerem tényleg jó a kormány, ugyanúgy csináltam mindent ahogyan magamnál, legfrissebb leszedett driver az internetről, és teljesen jól működik, szabályoz a pedál.

    A kérdés már csak az, hogy egy friss rendszeren melyik szoftver kavar be.
    Lehet hogy jó volt a megérzésem, és az XP SP3 a baj.

    Merthogy a barátom gépén, amin teszteltem majdnemhogy egyezik az enyémmel.
    Mindkettőnknek ugyanaz az alaplapja van megegyező BIOS-verzióval:
    Gigabyte GA-P31-DS3L F5
    C2D E6750 CPU
    Szoftver oldalon pedig szintén bekapcsolva mindkettő gépen a legújabb frissítések.

    Akkor inkább leírnám a kettő gép köztö különbséget:
    Nála ATI, nálam nVidia kártya
    Nála "csak" az SP2-es XP van fennt, én frissítettem XP SP3-ra.

    Tehát úgy tűnik vagy az nVidia driver kavar be valami miatt, vagy az SP3 frissítés okoz valami galibát a rendszerbe. Ez a két lehetőség van, bár én az SP3-ra gyanakszok.
    Az már más kérdés, hogy egyik sem jobb a másiknál. nVidia drivert ugye kénytelen vagyok használni, hát ha meg az SP3 kavar be, akkor nem tudom mi legyen. Mostanság találkoztam jó pár játékkal, amire op.rendszernek XP SP3-at írtak, kérdés ezek a játékok valóban igénylik az SP3-at, vagy csak odaírták, és lehet működnének SP2-essel is.
    Megpróbálom kideríteni, hogy melyik a galiba okozója, de eddig úgytűnik számomra 99%-ban hogy -e kettő dolog valamelyike lehet a dolog okozója.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák