Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hejbaa

    csendes tag

    Üdv!
    Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e még Logitech Wingman Formula Force GP kormányt venni? Leginkább a Win7 kompatibilitás miatt kérdezem. Elég kétes infókat találtam róla neten. Van akinek sikerült megoldani és van akinek nem.
    Nincs tapasztalatom kormány téren, eddig gamepad-el (Logitech Dual Action) játszottam verseny-szimulátorokkal. Jó volna, ha be tudnék újítani egy márkás, ráadásul force feedback-es vezérlőt olcsón.
    Köszi előre is!

  • hejbaa

    csendes tag

    Üdv!
    Pár hónapja vettem egy Trust kormányt használtan. Nem valami profi kormány, de azért leírnám a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznára válik... Mielőtt megvettem, nem sok infót találtam róla.. Az egyik népszerű hipermarketben 10-12e körül adják most...Én 2-3ezerért vettem, már nem is emlékszem, ennyit bőven megért nekem. Típusát nem tudom, ráírva nincsen, szerintem GXT 27. USB és Playstation 2 csatlakozó is lóg rajta. Eddig egy Logitech Dual Action gamepad-el játszottam, főleg LFS-el. Sokkal profibb vagyok ezzel a gagyi kormánnyal is, nem bántam meg, főleg ennyi pénzért.
    A gépre dugva azonnal működik (Win7), nem gondolkozik, könnyebben felismeri, mint egy sima USB-s egeret. A rezgés visszajelzés kamu. Játék nélkül is rezeg. Ha elfordítom a kormányt vagy gázt nyomok rögtön rezeg... De ki lehet kapcsolni, akit zavar. A legfontosabb pedig, hogy lehet állítani a kormány érzékenységén. Ezt mindenképp meg kell tenni, minden csatlakoztatás után, mert enélkül szinte használhatatlan. Nem valami pontos, de én jókat játszok vele. A legnagyobb hibája, hogy a gázt és a féket egy tengelyre veszi. Egy joystick-ként felismeri a gép (plusz a gombok persze), a jobbra-balra a vízszintes tengely, a gáz és fék pedig a függőleges. Ha egyszerre nyomok gázt és féket, az ugyan az, mintha egyiket se nyomtam volna meg. Ez elég kellemetlen, mert erős autóval fékezés közben nem tudok a fék elengedése nélkül a visszaváltáshoz gázfröccsöt adni és simán megcsúszik az erős motorfék miatt. Eddig csak Assetto Corsa-val próbáltam a kormányt (de azzal jó sokat) ott erre van beállítás, ami segít.
    Újonnan talán nem, de használtan simán megéri, főleg NFS-hez meg hasonlókhoz. Használt oldalak tele vannak hasonló kormányokkal. Aki meg komolyan gondolja az nagy ívben elkerüli ezt a minőséget :)

Új hozzászólás Aktív témák