Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Senya

    csendes tag

    válasz neilszab #3733 üzenetére

    Köszönöm a sok jó tanácsot, letöltöttem a Reel Feel FFB plugint az rFactorhoz, ez tényleg megtette a hatását, maximálisan meg vagyok elégedve az FFB hatásokkal.

    Így végre rendesen letesztelhettem a nem vérprofi, de azért nem kezdő vezetési tudásomat a 3 kormányon:
    - Microsoft Sidewinder FFB Wheel USB
    - Logitech Formula Force EX
    - Logitech Momo Racing Force USB
    3 játékban:
    - EA Sports: F1 2002
    - rFactor: F1RL 2009 v2.0 mod
    - Colin McRae: Dirt

    A meglátásaim a következők:
    Igaz az, hogy minden kormánnyal külön meg kell tanulni vezetni, még a 2 logitech között is volt különbség, ha nem is nagy és most csak a vezetésről beszélek (nem a fogásról, kormányátmérőről stb.).

    Microsoft Sidewinder FFB Wheel USB:
    Ez a kormány megvan 5 éve és imádom, nagyon jól adja vissza a kanyarokat, a megcsúszást, a rázóköveket, az ütközéseket, a rázkódásokat, egyszóval mindent, ami egy jó kis versenyérzethez kellhet. A gombok a helyükön vannak, könnyen elérhetőek, a pedálokkal sincs semmi baj, bár a parkettán kicsit csúszkál. Nagy pozitívum (számomra legalábbis), hogy nem kell pepecselni a kormány beállításain, felteszed a játékot, elindítod, és tökéletesen megy is. Azonban a teljesség kedvéért fel kell sorolnom néhány negatívumot is. Az egyik ilyen a kormány rögzítése, sajnos csak egy helyen lehet az asztalhoz szorítani és nem mindegy az asztallap vastagsága sem, egy átlagos számítógép asztal valószínűleg kevés lesz neki ezért alá kell pakolni valamit (én ezt 1-2 vastag szövetes egérpaddal oldottam meg). A másik nem olyan nagy probléma a kormány anyaga. Ha nem vagyunk izzadósak, akkor semmi baj, de ha igen, akkor jó néhány odakoncentrált kör után azért elkél egy törlés a gumifogáson.

    Logitech Formula Force EX:
    Valóban belépő szintű kormány, de nem kell lebecsülni, ezt teszteltem a legkevesebbet, de kellemesen csalódtam benne. A gyengébbik logitech visszaad mindent, amit a microsoft, csak kicsit fapadosabban. A fogása nem olyan jó, mint a másik kettőé, a pedálok is kisebbek, mint a társaié. A gombok elosztása nem túl szerencsés, nem érni el mindet hüvelykujjal. Az EX az FFB terén kicsit gyengébb, de azért ahhoz elég, hogy jól érezzük a kanyarokat és a többi hatást. A rögzítése jobb, mint a microsofté, 2 pontos, vékony asztallapon is erősen tart.
    Ha valaki meg szeretné venni az első kormányát, akkor ezt ajánlanám, bár ha komolyan gondolja a versenyzést, annyi pénzért kap egy használt Momo-t is.

    Logitech Momo Racing Force USB:
    Na ez az a kormány, ami miatt most megint szimulátor lázban égek. Az FFB hatásoktól kezdve, a fogáson át a pedálokig tökéletes ez a cucc. A microsofthoz képest a Momo mintha kicsit gyengébben adná át a rázóköveken és a pályán kívüli rázkódást, akármennyire állítgattam szoftveresen, ezen nem sikerült sokat javítanom, de mondom, a különbség elhanyagolható. A kanyarokat viszont ez adja vissza jobban. A kormánykerék borítása itt is gumi, de sokkal jobban kidolgozott, mint a microsofté, és a megfelelő helyen lyukacsos, így sosem csúszkált a kezeim között. A pedál elég nagy, nehéz, a parkettán sem csúszik, az alján pedig kikattintható szőnyeg-csúszás gátló van. A gombok elhelyezése tökéletes, a pillangó váltókarok is jók. Ezt a kormányt bármilyen asztallapra fel lehet szerelni, a 3 pontos rögzítés betonbiztosan tartja cuccot.
    Egyszerűen nem tudok negatívumokat felsoroni, kivéve talán a kis bosszúságot, amire beállítottam az FFB-t.

    A kormányméretek számomra megfelelőek voltak, bár 28 cm-es kormányt még nem próbáltam sosem.
    A 900 fokos elfordíthatóság sem hiányzott, lévén a forma1-ben és a rallyban ez nem lenne túl célravezető.
    A Momo-n lévő külön váltókart sem használtam, így nem tudok véleményt mondani róla.

    [ Szerkesztve ]

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

Új hozzászólás Aktív témák