Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz arty #8597 üzenetére

    Abban igazat adok, hogy ízlések és pofonok, én speciel a Most Wanted-el, és a Run-al egyszerűen nem bírtam játszani kormánnyal.

    Nem akarok vitában keveredni veled a GT5-öt illetően, de nem véletlenül tetted te is idézőjelbe a szimulátor szót. Vitathatatlan, hogy nagyon jó játék, és tartalmaz szimulátoros elemeket, de ettől még nem az. Véleményem szerint PS-en a GT, Box-on pedig a FORZA az a cím, ami mellet más csak másodlagos lehet. Mindkét játékban hatalmas munkát fektettek, és szinte tökéletes, de addig amíg egy 6-8 éves gyerek elterelgeti benne az autókat egy kontrollerrel, addig ezek nem szimulátorok. Ezzel szemben viszont tökéletes átmenetek az árkád játékok, és a szimulátorok között, és nagyon örülne neki a PC-s társadalom, ha nekik is lenne egy ilyen játékuk, mert az eddigi próbálkozások PC-n elég csúfosra sikerültek.

    Nem osztom azt a véleményedet sem, hogy pl. 270 fokos kormány elfordulásnál rángatni kellene a kormányt. Én szimulátoroztam 270 fokos kormányelfordulással is, de még 180 fokkal is, és nem kellet rángatni a kormányt. Több trükk is létezik ezen probléma kiküszöbölésére. Egyébként nem minden versenyautónál jellemző a 900 fokos kormányelfordulás, mert ha jól tudom a WTCC-ben 720, az F1-ben 540, és pl. gokartnál még ennél is kevesebb, ha jól emlékszem 400 fok környékén van. Természetesen ez mind több a 270 foknál, de a 270 fok miatt nem fognak előbb elkopni a gumik, főleg. hogy nem egy vérbeli szimről beszélünk, maximum nem lehet olyan precízen ívre tenni a vasat, és megcsúszásnál is nehezebb lehet összeszedni. Rángatásról billentyűzet, és kontroller esetén beszélhetünk, de azokkal nem szokás szimezni, bár "láttam már karón varjút". :Y

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák