Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolon75

    aktív tag

    válasz kilua #11 üzenetére

    ez addig lehetséges, amíg képernyőben gondolkodunk.
    De látva a fejlesztéseket, már nem ez a cél, hanem a szabad beszélgetés, ahol nincs képernyő.

    - HAL! Milyen messze van még a Jupiter?
    - Távolság 778 millió kilométer.
    - Mikor érünk oda?
    - Sose, mert a Földön vagyunk
    - Helyes! Rendeld meg a kedvenc pizzám!
    - Megrendeltem.

    Na, én kb. ezt gondolom célnak. :)

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • dolon75

    aktív tag

    válasz kilua #16 üzenetére

    Biztosan tudta egy aszisztens?
    El kellett mennie a gépéhez, google, válasszal vissza.
    nem volt azonnali interakció.

    és sokaknak nincs asszisztense.

    persze, most még, ilyen csoda csetprogija sincs.

    az is érdekes szál amúgy, hogy az AI képes vajon felmérni, hogy milyen szintű, mélységű választ várok épp abban a pillanatban?

    tudja vajon, hogy én konkrétan csak a távolságra voltam kíváncsi, vagy bővebb választ várok? olyat, amit kaptál?

    illetve meg tudod kérdezni tőle, hogy mikor érünk a Jupiterhez?
    kíváncsi vagyok, arra mit válaszol.

    egyébként tényleg egészen ijesztő/elképesztő/okos/stb amit válaszolt.
    igazából nem is tudom, hogyan minősítsem.

    [ Szerkesztve ]

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • strogov

    senior tag

    válasz kilua #16 üzenetére

    "A chatGPT egy ilyen kérdésre gyakorlatilag egy olyan cikket dob össze a témában"

    Erőssége, és hátránya is. Egyszerű kérdésre a választ ami google-ben a saját kiemelt szövegük, vagy táblázatuk, még navigálni sem kell, itt egy sehova nem vezető körmondatokból álló fél oldalas szövegból kell kihalászni.
    Ráadásul erősen cenzúrázzák már most is. Ha netalán ma még rá is tudnál keresni illegális dologra, pár nap múlva le lesz tiltva és kerülő választ kapsz. pl. most csinált Borszéki (rákattant a chatGPT-re) egy kis videot, hogy milyen jól meg tudja mondani milyen biztonságos szteroid kúrát tudna ajánlani. Mire felvette az anyagot csak azt hajtogatta, hogy a "szteroid rossz értem ...". Ugyanez volt exploit témában is.

    "How far is the Jupiter" - google: "On average, the distance to Jupiter is 484 million miles (778 million km)."
    kb. ennyi ami hasznos info. Sőt ha hozzáteszed a "now" szót akkor ad egy pontosabb értéket.

    Szerintem hosszú távon a chatGPT nem lesz köz termék. Bár nagyon szépen összedobja a szöveget, de semmi olyat nem mond ami a témában újszerű lenne ... sőt, ha van egy elterjedt tévhit akkor az is ott lesz a szövegben mint állítás.
    Bullshit generátor helyett tök jó. Nemere féle szöveggyártók esetleg retteghetnek, mert pár szavas infot nagyon szépen felduzzaszt a semmivel. Egy plusz információs forrásnak jó lehet, vagy elindulni egy témában. Ha tök zöld vagyok valamiben akkor a google nagyon szépen elvisz a spam oldalakra, és van, hogy órákig csak a szemetet látom. ChatGPT nagyon szépen összeszedi a fő vonalakat ... akkor is ha hülyeség, de legalább utána már van miből indulni.

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz kilua #21 üzenetére

    Hadd ne mondjak példákat, hogyan tud egy beteg elme visszaélni egy cenzúrázatlan képgenerálóval, mindenestre pl. a playground ai félig-meddig ilyen, láttam már félmeztelen női testet generálva, és vannak nyilvánvaló kulcsszavak, amiket nem tilt explicit de a generált eredmény az kb. olyan mint a Settlersben a disznókat gyártó kovács (nagyon helyesen). Hadd ne használjam a nyilvánvalóak kitalálható téma megnevezését, mert rámrúgja az ajtót az fbi (és nem, nem én próbáltam ki, minden ilyen toolnak nyilvános galériája van ahol látszanak a kulcsszavak...)

    Mint ahogy az internet kb. összes többi területén, itt is a leghülyébb/betegebb userekhez, illetve azt feltételezve kell műküdni hogy bármikor idetévedhet egy gyerek kipróbálni hogy mi az az ai driven content generation.

    Mint ahogy az sem cenzúra hogy a kapott pl. szöveges eredmény nem tetszik. Nincs a világon olyan téma amin ne lenne valaki megsértődve ha szóba kerül, vagy elhinné / akkor se hinné el (aláhúzandó) még ha 16.000 független objektív forrásból meg lehet erősíteni.

    Az meg nyilván a legal team hatása, hogy bizonyos témákban egyszerűen azt mondja, én egy robot vagyok és nem adhatok ilyen tanácsot, és ez így is van jól (pl. hogy ne menjünk bele semmi problémás témába, nekem sima Apple részvény kérdésre is ezt mondta).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Rive

    veterán

    válasz kilua #16 üzenetére

    ...az ai képes bonyolultabb összefüggéseket is megérteni valamelyest...

    A probléma az, hogy a ChatGPT nem összefüggések megértésére van kihegyezve, hanem hihetőnek hangzó, magabiztosan előadott jól hangzó szövegek összeguberálására.

    Bármi tényleges megértést igényelő szakmai kérdésben a ChatGPT output az szimpla szófosás.
    Viszont úgy megfogalmazva, hogy azt laikus minden további nélkül megeszi. Pláne, ha a kiindulóponton valaki reszelt még egy kicsit az első próbálkozások alapján.

    Szumma: az egyik első közkedvelt, szélesebb körben használt AI elsődleges tevékenységi területe: profi szélhámosság :W

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák