Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ipgirl

    tag

    Teljes mértékben elgem van a mostani, minősíthetetlen médiából. A tévében nem tudnak beszélni az emberek /már ott is szlenget használnak/, a híradó katasztófa, az újságban rosszul elválasztott szavakat látni, a rádiókban /tisztelet a kivételnek/ ízléstelenül /sokszor káromkodva/ beszélnek. A gyerekek ezt látják, hallják majd átveszik és elsajátítják.
    Felmegy bennem a pumpa, ha bekapcsolom a tv-t hétvégén reggel. Olyan rajzfilmek mennek, hogy oda már elkellene a 12-es karika is. Lenne mit mondanom annak, aki ilyet műsorra tesz. Hol ér fel egy japán /vagy kitudjamilyen/ harcos rajzfilm a mese értékével? Össze sem lehet hasonlítani. A mese arról szól, hogy a gyermeknek fantáziát adjon, át tudja élni, pozitív emberi viselkedést példázzon, az életre neveljen.....és még folytathatnám. Ehelyett mit lát: erőszakot, brutalitást, harcot, fegyvereket...stb. és mindezt egy rajzfilmben, ami gyerekeknek készült.
    A reklámok: már ahogy leírom ideges leszek. A fogyasztói társadalom károsítói. Átverés az egész, és mégis sokan ''megeszik''. Elég ha a polcra néznek a boltokban, és ahhoz a termékhez nyúlnak /tudattalanul/ amelyiknek már kívülről fújják a reklámszövegét.
    Persze tisztelet a kivételnek.
    Lehetne ezt még boncolgatni az örökkévalóságig. 3 évig tanultam mozgóképkultúra és médiaismeretet........

    ''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

  • ipgirl

    tag

    válasz simonzé #14 üzenetére

    A Bárdos a feleségével együtt úgy rossz, ahogy van. folyton bakiznak, nem tudnak hangsúlyozni /lehet a súgógép is rossz/.

    A sláger rádióban a Kurucz Péter /ha jól emlékszem a nevére, aki általában hétvégén délelőtt mondja a híreket és 5 perc szünet vana foga közt/ nem való se tévébe, se rádióba. nem is értem, hogyan került oda. nincs arra szükség, hogy egy mondatot 20 percig mondjon ''buuuudaapeeesteeen uuutlezárások váááárhatók a *** reeeeendeezvények miiiiatt''...stb.idegesítő! tanuljon meg olvasni és hangsúlyozni és helyesen beszélni.

    Duna tv- időjárásjelentés: ''mámma felhős lesz az ég...'' ...na ennél erősen elgondolkoztam, hogy akár én is mondhatnám az időjárást, és akkor nem lenne ''mámma''.

    ''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

Új hozzászólás Aktív témák