Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    Az elején sem értettem, hogy miért lesz ez jó nekünk, végfelhasználóknak vagy akár csak a kis szolgáltatóknak... Ahol 5 év nem elég egy optikai nyomvonal elkészítésére, ahol azt sem tudják, hogy a saját gerincvezetékük hol megy, oda szerintem ezek a pénzek teljesen feleslegesek = semmi sem fog változni, javulni - legalábbis az ügyfél oldalon.

    #10 Aprósólyom - mobilnettel neteztünk otthon is sokáig (ha éppen jó volt a térerő, akkor nem lehetett okom a panaszra, cserében egy vagyon volt a mostanihoz képest). Aztán jött az optika, máris nonstop lehetnek online a konzolok, IP kamerák mehetnek a felhőbe, kifizetődő lett streaming-re váltani a TV előfizetést, és nem kell ütemeznem az ügyes-bajos dolgaimat. Ha le kell kapnom 10-50GB-ot egy távoli szerverről, gondolkodás nélkül indítom meg (és küldök szerverre vissza akár több gigás állományokat) - de, ha lemondanák ezekről, már nem is kellene otthon a fix, bekötött net - elbírná a mobil.

    Tervben van a költözés, de most az a dilemma, hogy a jelenlegi 5-6 ezer helyett minimum a duplája lenne az előfizetés és negyede, ötöde a sávszélesség. Pedig eszközben még többet kellene a netre engednem.

    #11 Gargouille - hasonló képpen egyszer már felvetettem. Kaptam olyan ráolvasást a fejemre egy kis szolgáltatónál érdekelttől és egy erősen big-tech ellenes kollégától, hogy azóta is emlegetem :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák