Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Vesa #295 üzenetére

    Oké induljunk el a logikád mentén, legyen a teszteltek köre egy halmaz.

    Koreában van überhalmaz(K), ami feltehetőleg akkora, hogy minden beteg benne van, plusz a tünetmentesek is.

    Olaszban meg van egy unterhalmaz(O), amiből kimarad nagyon sok tünetmentes fertőzött.

    K =~10k fertőzött / 150 halott (1,5%)
    O =~90k fertőzött / 9k halott (10%)

    10/1,5=6,7

    6,7*90= 600 000

    Azaz Olaszországban a logikád szerint 600 ezer fertőzöttnek kéne lennie, kivétel ha valamilyen oknál fogva magasabb a mortalitás ott. Számoljunk 4%-kal.

    4/1,5=2,6=234 000

    Dél-Korea lakossága 50 millió, Olaszországé 60.

    Hogy van az, hogy a legbarátibb számítás szerint is 24x annyi fertőzött van mikor a lakosság közel egyforma és később kezdődött a járvány (tehát kevesebbet futott)? Reális ez? Szerintem nem. Ha összeadom Kínát, meg USA-t meg Spanyolokat ami már nagyon sokszorosa az olasz lakosságnak, akkor jön ki 240k. De ha a Dél-Koreai halálozással számított legrosszabb esetet, azaz 600k-t veszem alapul, akkor csak Olaszországban lenne egyedül annyi fertőzött, mint amennyit az egész világon regisztráltak.

    Én ebben nem látok rációt. Sokkal de sokkal valószínűbb, hogy tényleg kurva magas ott a mortalitási ráta. Mondom én 10%-ra tettem, de ez felette lesz, és szerintem nem is egy paraszthajszállal.

Aktív témák