Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q13579

    senior tag

    válasz envagyok #1628 üzenetére

    Próbáld meg még egyszer, ha nem megy, PÜ-ben megdobhatnál vele :)

  • q13579

    senior tag

    válasz #75376384 #5711 üzenetére

    Pontosan...

    Számomra az ilyesmi nettó pánikkeltés... Ha mindenképpen parázni szeretne valamin az ember, az legyen a következményektől való félelem és arra történő felkészülés. (miből lesznek törlesztve a rekordra duzzasztott hitelek, esetleg miből lesznek elő-végtörlesztve, ha hitelkiváltásra lesz szükség miközben az ingatlanárak bezuhanásával a fedezetösszeg is megzuhan. Mi lesz ha elszáll az EUR 380-400-ra? stb stb).

    Élelmiszerből ha most leállna minden termelés is lenne igen-igen sokáig készlet nagyon széles skálán. Alapvetőekből meg aztán plána, ezeknek vannak start. tartalékai is. Ráadásul az államok rendszeresen mérik fel az ilyen jellegű termelőkapacitásokat az országban, ha netán szükség lenne konkrétan a termelésekbe is beavatkozhatna. (gondoljunk bele egy háború esetén mi történne).
    A közműszolgáltatásokról meg ne is beszéljünk... Döbbentem olvasom itt is pár társunktól, hogy vízből táraznak be.. Óriási pozitívum, hogy ez a vírus egyelőre az aktív rétegeket nem fenyegeti érdemben és termeléskiesés HR hiány miatt nem tud kialakulni. Sajnos a végletekig kifacsart és kicentizett EÜ rendszerek miatt kell ezen korlátozásokat bevezetni.

    Szóval tényleg ha egy valamit lehetne kérni most az emberektől, akik aktívan nem tudnak segíteni a járvány kezelésében az lenne, hogy álljanak meg egy percre, gondolják végig ténylegesen mire van és lehet szükségük, ne vegyenek meg (el) többet, mint ami racionálisan tényleg szükséges. Ne induljon el a 20. karton ásványvízért és a 10. kg lisztért, mert nem totálisan értelmetlen minden szempontból... Aki nem veszélyeztetett ne tárazzon be fertőtlenítőkből, kesztyűkből maszkokból gyógyszerekből stb. mert 99%, hogy nem neki lesz rá szüksége, ezt viszont tényleges mástól fogja elvenni...

  • q13579

    senior tag

    válasz AMD Power #6102 üzenetére

    Önkormányzati körökben a pénteki bejelentés kering, tehát hétvégétől.

  • q13579

    senior tag

    Hali.

    Feleségemnek pár hete be van dugulva az orra, tele az arcürege kizárólag ennyi, semmi más.

    Háziorvs felhivta, az azonnal rávágta, hogy fiataloknál tipikus tünet (33 eves...), teszt kell. Hivták is, mennie kell a megyei kórházba.

    Kizártnak tartjuk hogy covid lenne, se nálam, se gyereknél nem jelent meg semmilyen tünet eddig, pedig hetek óta benne van a takonykórban az asszony.

    A kérdésem az lenne, hogy az ilyen teszt innentől kezdve már kötelező? Mert ha nem fertőzött, feleslegesen tenné ki magát más légzőszervi betegséggel a covid-nak egy tesztállomáson... Gyakorlatilag karanténban elünk, home office, gyerek nem jár óvodába, kockázati tényezőnek mem számítunk...

  • q13579

    senior tag

    válasz lacafaca #63232 üzenetére

    Köszi :))

    Illetve akkor még egy kérdés. Ha a háziorvos elrendeli a tesztet, kiválthatom olyannal is, ami házhoz jön? Mert az még mindig kisebb kockázat mint tesztállomásra menni...

    [ Szerkesztve ]

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok,

    Egy kis privát PCR teszt szűrés beszámoló, csak hogy mérlegeljen mindenki, akinek nincsenek komolyabb tünetei elmenjen-e...

    A családot körbelőtte a COVID, hét elején lett pozitív mintája szülőknek, testvérnek, sógornak stb, eddig enyhe tünetekkel.
    Nekem is volt egy gyenge fejfájásom és kb egy napig tartó enyhe rossz közérzet, azóta fáradtabb vagyok a szokásosnál és a gyomrom sem 100-as. Lehet egész más húzódik a dolog mögött, de én is beneveztem cégen keresztül egy privát tesztre, tekintettel arra, hogy háziorvoson keresztül nagyon lassan és nehezen megy az egész (családi tapasztalat). Ami ugye vicces, mert azt hangsúlyozzák minden nap számít, de mintha ezt a háziorvosi rendszer nem így kezelné...

    A lényeg:
    7 órára volt időpontom mára whitlab-os konténerhez, mire megérkeztem, már 2-en álltak sorban, rajtuk azért látszódott, hogy nem úszták meg enyhe tünetekkel. Hölgy kiszólt, mondtam, hogy időpontra jöttem, erre a válasz, hogy itt mindenki 7 órára kapott időpontot... Az első meglepetés... (Abban bíztam, itt hagynak egy-egy betegre legalább 10 perces időkaput).

    Második meglepetés, hogy egymás kezébe adták a kilincset mindenféle fertőtlenítés nélkül az emberek az ajtón, legalább imitálhatnának ilyenkor egy törlést teszteltenként...

    Harmadik, hogy egy kb 3x3 méteres helységbe kell beülni és egy plexifalon keresztül várni a mintavételt, úgy, hogy semmilyen levegőfertőtlenítő készüléket nem láttam a helyszínen. Csodálatos gócpontnak tűnik annak, így az is megfertőződhet, aki esetleg negatív eredményt produkált...

    Ezzel szemben elmondások alapján pl. a kórházi tesztelés úgy ment, hogy kijöttek mintát venni, nem kellett bemenni egy zárt helyre.

    Nagyon meglepődtem ezen, hiszen ez ráadásul "sajátzsebes" fizetős szolgáltatás volt.

    Szóval ezek alapján azoknak, akik bizonytalanok, hogy fertőzőttek-e és kibírják, hogy otthon maradnak nagyon enyhe tünetekkel, semmiképpen nem ajánlanám az ilyen jellegű tesztelést...

Új hozzászólás Aktív témák